Parama darbui – galimybė, kurią sunku įgyvendinti

Ž. Maniko nuotr.
UAB „Agaras“ pasiruošęs priimti į darbą ir kitų šalių piliečius — rastų darbo ir kvalifikuotiems, ir be kvalifikacijos.
Vyriausybei pritarus Užimtumo įstatymo pataisoms, numatytos beveik 3000 eurų išmokos įsidarbinantiems aukštos profesinės kvalifikacijos užsieniečiams ir kone 5000 eurų „paskatinimas“ įmonėms, kurios juos priims. Verslininkai sako, kad parama reikalinga, tačiau svarbiau ne pinigai, kad mažiau trukdžių.

Dėl įsidarbinimo užsieniečiai dar nesikreipė

Vienos didžiausių įmonių Biržų rajone „Biržų duona“ vykdomasis direktorius Andrius Kurganovas teigė, kad situacija dėl aukštos profesinės kvalifikacijos darbuotojų yra dinamiška. „Būna, kai darbuotojų trūksta, bet ne visada. Gal šiuo metu yra kelios pozicijos, į kurias ieškoma aukštos kvalifikacijos darbuotojų. Jeigu atsirastų potencialių kandidatų, tikrai svarstytume apie jų įdarbinimą“,- sakė įmonės vadovas.

Pasak jo, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kokie specialistai būtų ir iš kokių šalių. „Adaptacija visada reikalinga. Nesvarbu, iš kur žmogus atvykęs, o pirmiausia – kalbos barjeras. Kiekvienam darbuotojui turime suteikti darbo sąlygas. Jeigu žmogus nekalba lietuviškai, turime procesus, dokumentaciją išversti į jam suprantamą kalbą ir tam būtini papildomi resursai bei išlaidos. Tikrai nesu šalininkas, kad valstybė turėtų kažką mokėti tik todėl, kad atvažiuoja darbuotojai. Manau, kad verslas yra pakankamai pajėgus šį procesą koordinuoti. Labai svarbus momentas, kad valstybė nedarytų trukdžių dėl tų žmonių atvykimo. Nesvarbu, ar žmogus yra aukštos kvalifikacijos, ar ne. Šį procesą turi sutvarkyti pati rinka. Išmokos šiuo atveju, mano manymu, nėra būtinos. Aišku, kažkokia pagalba verslui yra reikalinga. Šiandien verslui yra labai svarbu turėti pakankamą darbuotojų skaičių, pasirinkimą. Tai būtų optimaliausia“,- pasakojo A. Kurganovas. Jo žodžiais, įmonė „Biržų duona“ kol kas nėra gavusi ukrainiečių prašymų įsidarbinti, tačiau yra užsiregistravusi dėl darbo vietų suteikimo.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/