Paprašę lėšų užtvankos renovacijai, sulaukė pasiūlymo... ją likviduoti

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Biržuose Astrave esančios užtvankos renovacijos projektas siekia 700 tūkst. eurų.
Ekspertai nustatė, kad Lietuvoje yra apie pusantro tūkstančio užtvankų ir kas trečia blogos būklės, todėl gali kelti grėsmę. Dėl to, kad blogai veikia užtvankos, tvinsta keliai. Pavasarį Biržuose taip pat buvo uždarytas ne vienas kelio ruožas, pavyzdžiui, prie Kilučių užtvankos. Ar tai reiškia, kad rajone esančias užtvankas laikas remontuoti?

Galima sulaukti tragedijos

„Po avarijos labai nesaugi tampa tiek pati griuvusi užtvanka, tiek teritorija aplink ją. Iš karto susiduriame su didesnio masto rizika civilinės saugos ir aplinkosaugos atžvilgiu. Pašalinti panašių avarijų padarinius brangiai kainuoja“, – sako Aplinkos apsaugos agentūros Hidrografinio tinklo skyriaus vedėjas Gintautas Sabas.

Biržų rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus inžinierius-melioratorius Rimantas Šikšnys minėjo, kad rajone yra penkios užtvankos – Širvėnos, Kilučių, Gulbinų, Papilio ir Ageniškio. Pasak jo, jeigu bent viena užtvanka neatlaikytų vandens, būtų tragedija.

Pašnekovo teigimu, užtvankos yra prastos būklės, tačiau ne tokios, kad šio pavasario neatlaikytų. Paskutinė renovuota užtvanka yra prieš kelerius metus – Gulbinų ežero. Gulbinuose, pasak specialisto, visiškai atnaujinta užtvanka – perdaryta šachta, todėl ši užtvanka yra labai geros būklės. Papilio užtvanka taip pat geros kokybės. O Kilučių užtvanką gadina žmonės, naudodami ją ne pagal paskirtį. „Gyventojai turėtų suprasti, kad Kilučių užtvankos tarnybinis tiltelis nėra skirtas nei maudymuisi, nei žvejybai. Niekas negali saugoti tokių objektų, padėtų nebent vaizdo stebėjimo kameros“,- sakė R. Šikšnys.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/