Papietauti mokykloje vaikams prabanga – kainos kaip kavinėje

V. Leščinskienės nuotr.
Skirtingos Biržų rajono mokyklos – skirtingi maitinimo paslaugų tiekėjai, tačiau tik vienintelė „Atžalyno“ mokykla džiaugiasi galinti vaikams pasiūlyti pigius ir skanius pietus, nes skirtingai nei maitinimo paslaugas teikiantys verslininkai, parduoda patiekalus be antkainio. Pavyzdžiui, čia kepsnys, užkeptas sūriu, kainuoja vos 1,48 euro.
Biržų „Aušros“ pagrindinėje mokykloje ir jos skyriuose besimokančių mokinių tėvai sako, kad savo vaikų pietums yra priversti kasdien atseikėti beveik po 4 eurus. „20 eurų savaitei vienam vaikui – labai brangu, bet gal nebūtų taip pikta, jei patiekalai vaikams bent patiktų“,- piktinosi mokinių tėvai.

Skanu „nebent labai alkanas būtum“

Viena biržietė mama, kurios dukra lanko Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos Papilio pagrindinio ugdymo skyrių, pasakojo, kad kasdien duodanti po 4 eurus, kad ši galėtų papietauti mokyklos valgykloje. „Nemokamo maitinimo negauname, tai dukra pietus perkasi pati. Sriubą ir vandens atsigerti, kiek žinau, duoda nemokamai, o už antrą patiekalą reikia mokėti. Pavyzdžiui, vakar valgė kepsnį su pasirinktu garnyru, tai sakė, kad mokėjo 3,60 euro. Paklausiau, ar skanu buvo, tai rūgščią miną nutaisė. Sako, kad nėra skanu, „nebent labai alkanas būtum“, nes druskos ir prieskonių trūksta ir tas maistas toks liesas, sausas kažkoks. Prigaminti karštų pietų laiko neturiu, nes darbo valandos ilgos, neduot pinigų irgi negaliu, nenoriu kad mano dukra sėdėtų mokykloje perdien nevalgiusi, nuo sriubos sotus nebūsi, bet ir kaina, kokią moku už dukros pietus, absurdiška“,- „Biržiečių žodžiui“ pasakojo mama.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/