Palydėti paukščius šiais metais kviečia pavieniui

RPD nuotr.
Akimirka iš praeitų metų paukščių palydų.

Kaip ir kiekvienais metai Lietuvos ornitologų draugija tradiciškai kviečia gamtai ir paukščiams neabejingus žmones prisijungti prie paukščių stebėtojų būrio. Tūkstančiai žmonių spalio 3-4 dienomis stebės ir bandys suskaičiuoti daugelyje Europos vietų stebimus migrantus.

Šių metų pagrindinis paukščių palydų akcentas – šalies masto paukščių stebėjimas ir apskaitos su greito informavimo akcija. Šioje akcijoje gali dalyvauti visi, ir paukščių ekspertai, ir tie žmonės, kurie skiria vos kelias jų rūšis. Norintys dalyvauti šioje akcijoje iki spalio dienos 15 valandos atsiųsti užpildyta rezultatų anketą Lietuvos ornitologų draugijai el. paštu gediminas.petkus@birdlife.lt..

Dabar pats migracijos įkarštis, išskrenda žvirbliniai paukščiai, ilgauodegės zylės, didžiosios zylės, paprastieji kikiliai, varnėnai, pempės, vieversiai ir kt. Didelė dalis Lietuvos paukščių yra migruojantys, jie išskrenda žiemoti į kitas šalis ar net žemynus. Paukščiai pasiskirsto po Pietų Europą, Šiaurės Afriką, Artimuosius Rytus.

Spalio 5 dieną 13 valandą Biržų regioninio parko- direkcija kviečia į Mindaugo Survilos filmo “Sengirė” peržiūrą. Šis filmas nufilmuotas paskutiniuose išlikusiuose senosios girios plotuose Lietuvoje. Poetiškas, netipiškas filmas apie gamtą kviečia žiūrovus į begalinę kelionę. Pradedant nuo miško brūzgynų iki vilkų urvų, kylant aukštyn į juodųjų gandrų lizdus ir neriant gilyn į povandeninius miškus, ir sugrįžtant į pakraštį miško, kur gyvena žmogus (registracija būtina).