Pakilęs sirgalių skaičius: kas yra fiksuojama „Premier“ lygoje

Sporto pasaulis, rimtai kentėjęs nuo COVID-19 pandemijos vis dar jaučia rimtus padarinius, tačiau pagaliau galima matyti pagerėjimą.

Beveik be sirgalių praėjusiais metais žaidę garsiausi pasaulio klubai šį sezoną jau turi daugiatūkstantines minias savo tribūnose, kuriose galima girdėti griaudinčias ir žemę drebinančias fanų dainas.

 Praėjusį sezoną situacija su COVID-19 buvo itin prasta Jungtinėje Karalystėje, tad komandos didžiąją sezono dalį žaidė be žiūrovų, o vidutiniai sirgalių skaičiai atrodo itin prastai. Vienu metu buvo reguliuojama, kuriuose miestuose fanai yra įleidžiami, o kuriuose ne. Galiausiai viso komandos sezono pabaigoje gavo keletą rungtynių, kurias galėjo stebėti fanai.

Praėjusiais metais didžiausio palaikymo sulaukė „Liverpool“ ekipą, kurios mačus vidutiniškai stebėjo 827 fanai. Iš viso „Liverpool“ rungtynėse per sezoną apsilankė 15 901 aistruolis.

Antrą, trečią ir ketvirtą vietas pasidalino „Tottenham Hotspur“, „Arsenal“ ir „West Ham United“ klubai, kurie per visą sezoną pritraukė 12 000 žiūrovų.

Penktą, šeštą, septintą, aštuntą, devintą ir dešimtą vietas dalinasi „Manchester United“, „Aston Villa“, „Newcastle United“, „Chelsea“, „Southampton“ ir „Manchester City“. Visų šių klubų mačus gyvai stebėjo po 10 000 žiūrovų per sezoną ir vos po 526 fanus vidutiniškai per mačą.

11-oje vietoje pagal žiūrovus praėjusiais metais buvo „Brighton and Hove Albion“ su 9 945 fanais per metus, laipteliu žemiau rikiavosi „Crystal Palace“ (8 500), o 13 ir 14 vietas pasidalino „Leeds United“ ir „Leicester City“. Jos surinko po 8 000 žiūrovų.

15-oje vietoje nutūpė „Everton“ su 6 988 žiūrovais, „West Bromwich Albion“ sutraukė 5 247, o „Sheffield United“ – 5 000 fanų. 18-oje vietoje atsidūrė „Wolverhampton Wanderers“ su 4 500 fanų, priešpaskutinėje vietoje buvo „Fulham FC“ su 4 000, o paskutinėje – „Burnley FC“ su 3000 fanų. „Burnley“ mačus vidutiniškai stebėjo vos 158 fanai per rungtynes.

Štai šį sezoną situacija yra visiškai kitokia. „Premier“ lygoje pirmauja tiesiog fantastišką skaičių fiksuojanti „Manchester United“ ekipa. Į „Raudonųjų velnių“ mačus šį sezoną „Premier“ lygoje vidutiniškai renkasi net 72 797 žiūrovai. Iš viso „Man United“ mačuose šį sezoną susirinko jau beveik vienas milijonas žiūrovų.

Ženkliai nuo pirmosios vietos atsilieka ir Londono komandų dominavimą pradeda „Arsenal“. Jungtinių Emiratų stadione vidutiniškai šį sezoną renkasi 59 483 žiūrovai ir tai yra antras didžiausias skaičius šį sezoną.

Nedaug nuo „Arsenal“ atsilieka ir kita Londono ekipa – „West Ham United“. Į „Plaktukų“ rungtynes šį sezoną renkasi po 57 333 žiūrovus per vieną susitikimą.

Geriausiųjų ketvertą uždaro trečioji Londono ekipa – „Tottenham Hotspur“. Į „Spurs“ rungtynes šį sezoną renkasi po 54 677 žiūrovus per vieną mačą.

Na, o geriausiųjų penketuką uždaro vieni garsiausių fanų – „Liverpool“. Praėjusių metų vicečempionų „Anfield“ stadioną per mačą vidutiniškai užpildo 52 995 žiūrovai. Tai yra vos 400 mažiau negu maksimalus žiūrovų skaičius telpantis legendiniame „Anfield“ stadione.

Tuo tarpu dabartinė „Premier“ lygos čempionė „Manchester City“ rikiuojasi šeštoje vietoje. „Man City“ stadione per mačą vidutiniškai lankosi 52 592 žiūrovai. Ar tai reiškia, jog Mančesteris yra „raudonas“?

Užs. 9501