Pagrindinių aprangos kodų ir aksesuarų dermė – kokių klaidų vengti?

Šiuo metu prašmatniuose pobūviuose, linksmuose gimtadieniuose, ištaigingose operos premjerose ar reikšmingose verslo konferencijose sudalyvauti gyvai galimybės neturime. O ir įvairiausių drabužių derinių karantino laikotarpiu reikia kur kas mažiau. Nepaisant to, ši situacija nesitęs amžiais: kažkada sugrįšime į visuomeninį gyvenimą, tad plėsti žinių bagažą apie įvairiausius aprangos kodus, drabužių ir aksesuarų derinimo taisykles tikrai naudinga iš anksto.

Black Tie, White Tie, Smart Casual – turbūt daugeliui girdėtos sąvokos. Tačiau ką jos iš tiesų reiškia? Kokios klaidos negalimos ir bus iškart linksniuojamos kaip „ne į temą?“ O kokią rolę šiuose aprangos koduose vaidina aksesuarai ir jei konkrečiau – auksiniai papuošalai? Apie viską – šiame straipsnyje.

White Tie – aprangos kodas, kurį gerbti privalo kiekvienas

Pats formaliausias ir prabangiausias yra White Tie aprangos kodas. Jeigu šiuos žodžius pamatote ant renginio pakvietimo, turite suprasti, jog susibūrimas – tikrai prašmatnus, o svečių įvaizdis, tikėtina, bus plačiai aptarinėjamas ir vertinamas. White Tie aprangos kodas yra taikomas tokiuose renginiuose kaip Kanų kino festivalis arba „Oskarai“.

Pagal tradicijas White Tie aprangos kodas reiškia karališko, aukšto tarnybinio statuso demonstravimą. Todėl rengtis prabangias tarnybines uniformas ir dabintis aukštą rangą žyminčiais medaliais reiškia puikų aprangos kodo išpildymą.

Visgi jeigu vertinant bendrai, White Tie vyriškas įvaizdis privalo turėti šiuos kertinius elementus: juodos spalvos fraką, baltus marškinius, liemenę bei baltą peteliškę.

Moterims yra taikomos šiek tiek švelnesnės White Tie taisyklės. Pasak žurnalo „Vogue“, pagrindinis ir esminis kriterijus, kurio nevertėtų sulaužyti, yra suknelės ilgis – ji turėtų būti iki žemės. Suknelė turėtų būti prabangi, pabrėžti liemenį ir subtiliai atverti dekoltė. Medžiaga – gražiai krentanti ir prabangi, o spalva – šviesi. Tiesa, teigiamai vertinamas ir pirštinaičių pasirinkimas prie šio derinio.

Kadangi White Tie aprangos kodas dažnai reiškia atvirus moters pečius ir krūtinę bei tvarkingai sukeltus plaukus, pagrindinė juvelyrika renkantis tokį stilių turėtų būti prašmatnūs auksiniai auskarai su deimantais ir prabangi grandinėlė. Papildomai gali būti derinama apyrankė, tačiau itin svarbu, jog įvaizdis nebūtų „perkrautas“. Šis aprangos stilius rodo statusą, prabangą, todėl auksiniai papuošalai, padabinti brangakmeniais – kuo puikiausiai tiks.

Black Tie – jaunesnioji White Tie sesuo

Jeigu esate pakviesti į renginį, kurio aprangos kodas yra Black Tie atsipūsti taip pat nereikėtų. Black Tie yra laikomas antru pagal formalumą aprangos kodu, aptinkamu prabangiuose, oficialiuose vakariniuose renginiuose. Visgi jis yra labiau standartinis ir įprastas mūsų akiai lyginant su jau prieš tai aptartu White Tie.

Pagrindiniai elementai, kuriuos privalu žinoti vyrui rengiantis pagal šį aprangos kodą, tai juodas smokingas arba kokybiškas kostiumas, tokios pat spalvos liemenė, balti marškiniai ir juodas kaklaraištis arba peteliškė. Subtili juoda avalinė ir kojinės.

Moterims rekomenduojama rinktis ilgą, blauzdas dengiančią suknelę. Visgi užsidėję Coco Chanel taip išgirtą, prabangią juodą mažą suknelę – tikrai neprašausite. Be to, renkantis įvaizdį Black Tie renginiui, galima šiek tiek labiau eksperimentuoti su spalvomis. Avalynės pasirinkimas turėtų būti klasikiniai aukštakulniai, o rankinė – nedidelė, subtili delninė.

Kalbant apie aksesuarus, subtilūs auksiniai papuošalai itin dera prie šio aptarto aprangos kodo. Vyrams rekomenduojama dėvėti auksines marškinių sąsagas, puikiai atrodys ir prabangus, paauksuotas laikrodis. Moteris turėtų rinktis auksinę juvelyriką, padabinta deimantais. Šalia nuostabios Black Tie vakarinės aprangos tiks prie kaklo prigludusi auksinė grandinėlė su spindinčiais briliantais. Visgi rekomenduojama su auksu nepersistengti, jį derinti subtiliai: daugiau leiskite „kalbėti“ jūsų suknelei. Kadangi šis stilius nereikalauja pirštinių, rankas rekomenduojama papuošti vienu kitu prašmatniu žiedu.

Cocktail Attire – mums artima vakarėlių apranga

Šis aprangos kodas dar laisvesnis ir mažiau įpareigojantis nei prieš tai aptarti White ir Black Tie. Cocktail Attire stilius yra ypač populiarus ir mūsų šalyje. Vyrai ir moterys paprastai taip rengiasi į vakarėlius, vestuves, gimtadienius, išleistuves ir kitoms panašioms progomis. Vienu sakiniu šį stilių galima apibūdinti kaip balansuojantį tarp formalaus ir kasdieninio.

Nors šis aprangos kodas yra apibrėžiamas kaip kiek mažiau formalus, jis tikrai paskatins jus puoštis. Nors įvardijama, jog tokiam stiliui geriausiai yra rinktis sukneles, Cocktail Attire leidžia vakarėliui pasirinkti ir kitokius derinius, pavyzdžiui, puošnius kombinezonus arba kelnių ir palaidinės tandemą. Tiesa, spalvos, audinys, siluetas priklauso nuo sezoniškumo ir nuo to, kokiu paros metu vyksta vakarėlis – šiuos aspektus derėtų įvertinti.

Kalbant apie moterų Cocktail Attire įvaizdį, jis yra kur kas seksualesnis nei prieš tai aptarti, todėl kojas pabrėžiantys aukštakulniai – tai vienas pagrindinių šio stiliaus elementų. Aprangos deriniai gali būti patys įvairiausi: nuo idealiai prigludusios ir blauzdas dengiančios suknelės iki laisvų kelnių ir šalia dėvimos „crop top“ palaidinės.

Vyrams rekomenduojama rinktis kostiumą, tačiau jis gali būti žaismingesnis nei prieš tai aptartuose White Tie ir Black Tie įvaizdžiuose. Galbūt vestuvės, kuriose dalyvaujate, vyksta šiltą vasaros dieną? Tuomet drąsiai galite rinktis šviesesnį švarką. O gal lankotės žaismingame gimtadienyje? Tad kodėl neišbandžius languoto kostiumo! Pagal šventės reikšmę ir svarbą rekomenduojame pasirinkti, dėvėti peteliškę ar ne.

Kalbant apie juvelyriką šis aprangos stilius neįpareigoja rinktis tik auksinių papuošalų su deimantais. Puikiai tiks ir sidabriniai, balto aukso auskarai, grandinėlės, apyrankės. Svarbu, jog papuošalai nebūtų senamadiški, o atspindėtų šiandienines mados tendencijas. Kaip niekad anksčiau prie Cocktail Attire puikiai derės kelios apyrankės bei laikrodis, dideli išsiskiriantys auskarai, ryškūs bateliai.

Smart Casual – darbinis aprangos kodas, kuriuo „neprašausite“

Nors iš pažiūros Smart Casual skamba kaip ganėtinai paprastas ir lengvai perprantamas aprangos kodas, jis - labiausiai neapibrėžtas iš visų, kuriuos lyginome prieš tai. Bendrai yra teigiama, jog Smart Casual aprangos kodas turėtų reikšti aprangos stilių, kuriame vyrauja oficialesni drabužiai už sportinius treningus tačiau mažiau prabangūs nei klasikinis kostiumas.

Kalbant apie vyrų aprangą, derėtų aiškiai suprasti, koks aprangos kodas vyrauja jūsų darbovietėje. Jeigu matote, jog didžioji dalis vyrų jūsų ofise vilki kelnes (ne džinsus), švarkus, marškinius ar klasikinius megztukus – aišku, jog aprangos kodas yra formalusis Smart Casual. Visgi šiandien didžiojoje dalyje ofisų galime išvysti darbuotojus, apsirengusius džinsais, polo marškinėliais, neįpareigojančiais laisvalaikio sportbačiais (angl. trainers) – šis stilius yra įvardijamas kaip neformalus Smart Casual.

Jeigu nežinote, nuo ko pradėti susikuriant tokį įvaizdį, ekspertai rekomenduoja taikyti labai paprastą metodą: kelis visiškai įprastus savo aprangos elementus derinti su šiek tiek labiau formaliais. Pavyzdžiui, labai mėgstate savo juodus džinsus ir baltus marškinėlius. Pridėję geros medžiagos švarką tikrai pataikysite į Smart Casual aprangos kodą. Visgi bet kokiu atveju rekomenduojame įvertinti kontekstą: jeigu turite susitikimą su svarbiais verslo partneriais, tikėtina, jog geriausia būtų rinktis baltus marškinius, klasikines kelnes ir švarką (kaklaraištis nebūtinas).

Balansas tarp formalumo ir komforto svarbus ir moterų darbinėje aprangoje. Pagrindinė taisyklė, kurios derėtų laikytis rengiantis pagal Smart Casual aprangos stilių, tai nieko vulgaraus ir pernelyg stipriai atkreipiančio dėmesio. Žinoma, tai nereiškia, jog turite būti nemadinga. Derėtų nepamiršti, jog kalbame ne apie Business Casual, kuris yra daugiau konservatyvus aprangos stilius. Smart Casual apranga tikrai gali būti madinga, inovatyvi.

Kaip to pasiekti ir neperspausti? Ieškokite balanso. Pavyzdžiui, turite nuostabias juodas laisvo kirpimo kelnes. Kodėl šalia jų nederinti dabar taip madingų „oversized“ marškinių? Kasdieniniam įvaizdžiui jie gali būti balti, tačiau norint pagyvinti stilių drąsiai galite rinktis ir kitų spalvų.

Štai keletas drabužių, kuriuos privalu turėti moteriai kasdien besirengiančiai Smart Casual stiliumi:

- Juodas švarkas (gali būti ir „oversized“);

- Cigaretės formos įvairių spalvų kelnės;

- Balerinos bateliai;

- Patogūs smailianosiai aukštakulniai;

- Klasikiniai, neplėšyti džinsai (juodi, mėlyni ir balti);

- Balti marškiniai.

Aksesuarų derinimas priklauso nuo jūsų darbo pobūdžio. Tačiau dirbant ofise nederėtų persistengti ir nuo galvos iki kojų apsikarstyti auksiniais papuošalais. Tobulai šiam įvaizdžiui tinka prie ausies prigludę auskarai su deimantu arba subtili grandinėlė. Derinio tikrai nesugadins ir tinkamai parinktos apyrankės, o laikrodis prie Smart Casual įvaizdžio atrodys puikiai. Įkvėpimo kviečiame paieškoti Aukso sala elektroninėje parduotuvėje

Užs. 4295