Pagerbti medikai. Ar niekas neliko nuskriaustas?

Biržų šeimos gydytojų centro direktorė Elena Šakelienė (kairėje), Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir apdovanota medikė Laura Gabrėnienė.
Praėjusią savaitę Panevėžyje Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga apdovanojimus „Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai“ įteikė VšĮ Panevėžio respublikinės ligoninės bei jos koordinuojamų ligoninių medikams. Apdovanojimas už darbą suvaldant koronaviruso plitimą įteiktas ir UAB Biržų šeimos gydytojų centro šeimos gydytojai Laurai Gabrėnienei.

Pirmadienio rytą „Biržiečių žodžiui“ skambinę laikraščio skaitytojai domėjosi: ar tik viena biržietė medikė nusipelnė tokio apdovanojimo? Juk pasiaukojamai dirbo ir kitų grandžių medikai: poliklinikoje, ligoninėje, greitojoje. Kodėl tarp apdovanotųjų nėra nė vieno iš jų? Galbūt ligoninės ir poliklinikos direktoriai apdovanojimus ignoravo?

Biržų šeimos gydytojų centro direktorė Elena Šakelienė „Biržiečių žodžiui“ pasakojo, kad iš Sveikatos ministerijos sulaukė kvietimo teikti kandidatus apdovanojimui. Direktorė pasiūliusi šeimos gydytoją Laurą Gabrėnienę. Ji dirbo ne tik šeimos centre, bet ir Pasvalyje įsikūrusioje karščiavimo klinikoje.

– Kaip buvo pageidauta, parengėme du paaiškinamuosius raštus dėl būsimos kandidatūros. Vieną adresavome Biržų rajono savivaldybei, kitą – Sveikatos ministerijai. Kvietimo apie iškilmingą apdovanojimą sulaukėme iš Panevėžio respublikinės ligoninės, – pasakojo E. Šakelienė.

Biržų savivaldybės poliklinikos direktorius Leonidas Sologubovas „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad Sveikatos apsaugos ministro A. Verygos apdovanojimas dar bus įteiktas poliklinikos šeimos gydytojai Magelianijai Janulaitienei. Pasak direktoriaus, buvo svarstoma ir apie kitas kandidatūras, tačiau medikai kandidatuoti į apdovanojimą nepanoro patys. Tačiau medikai neliko nuskriausti, gavo nemažus priedus prie atlyginimo.

Biržų ligoninės direktorius Petras Bimba „Biržiečių žodžiui“ tvirtino: jokio kvietimo teikti kandidatus apdovanojimui iš Sveikatos apsaugos ministerijos nesulaukęs.

– Visi mūsų medikai dirbo pasiaukojamai. Jeigu apdovanoti, tai visus, o ne išskirti keletą, – kalbėjo direktorius Petras Bimba.

Biržų rajono mero pavaduotoja Astra Korsakienė „Biržiečių žodžiui“ tvirtino: nei meras, nei vicemerė iš Sveikatos apsaugos ministerijos apie būsimus medikų apdovanojimus jokio rašto negavo ir kandidatų apdovanojimams nepateikė. Nors tų kandidatų, pasak mero pavaduotojos A. Korsakienės, buvo galima rasti ir daugiau.

– Ar tokį raštą gavo savivaldybės administracija, skubiai atsakyti negaliu, reikėtų patikslinti. Kvietimą ir informaciją apie Panevėžyje vykstančią medikų pagerbimo šventę gavau elektroniniame pašte iš Panevėžio respublikinės ligoninės. Atsiųstame sąraše buvo ir biržietės gydytojos L. Gabrėnienės pavardė. Važiavau gydytojos pasveikinti. Dar kartą pabrėžiu: sveikatos ministrui medikų kandidatūras teikė ne savivaldybė, – paaiškino mero pavaduotoja Astra Korsakienė.

Tarp praėjusią savaitę apdovanotų medikų be biržietės gydytojos Lauros Gabrėnienės apdovanoti 2 Zarasų, 3 Molėtų, 7 Rokiškio, po 5 Anykščių ir Utenos ir daugiau kaip 20 panevėžiečių medikų. Apdovanotųjų sąrašuose nėra mūsų kaimynų – Pasvalio, Kupiškio rajonų medikų.

Sveikatos apsaugos ministerijos informacijoje teigiama, kad kita dalis apdovanojimų medikams bus įteikta liepos pabaigoje.