Pagalba karo pabėgėliams ir neturtingiems

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Šiandien ir rytoj Biržų rajone veikiančiuose prekybos centruose „Maisto bankas“ kvies aukoti maisto produktų.
„Maisto bankas“ Biržuose, kaip ir kituose rajonuose, kovo 25 – 26 dienomis organizuoja maisto rinkimą nepasiturintiems žmonėms ir kartu prašoma apsiperkant parduotuvėse paaukoti ilgiau galiojančių maisto produktų karo pabėgėliams.

„Maisto aukojimai šios akcijos metu yra nepaprastai reikalingi. Labai prašome žmonių nelikti abejingų ir prisidėti tiek, kiek tik gali, nes nevyriausybinių organizacijų ilgo galiojimo maisto atsargos išseko, o paramos gavėjų skaičiai vis dar auga. Prognozuojama, kad jis gali išaugti net dvigubai“, – dalinasi „Maisto banko“ direktorius Simonas Gurevičius.

Jau šį penktadienį ir šeštadienį Biržuose veikiančiuose prekybos centruose RIMI, IKI, NORFA ir MAXIMA, taip pat Vabalninko MAXIMOJE vyks „Maisto banko“ akcija, pagalbą teikiant maistu. Prie remiamų gyventojų prisijungs ir Ukrainos karo pabėgėliai, kurie dėl įvairių priežasčių negali dirbti – yra atvykusių ir neįgaliųjų, senjorų, itin gausių šeimų. „Todėl kovo 25–26 dienomis vyksiančios „Maisto banko“ akcijos metu visuomenės paaukotas maistas tampa gyvybiškai svarbus dešimtims tūkstančių žmonių“, – sako S. Gurevičius.

Žmonėms dalinami nuo sunaikinimo išgelbėti trumpo galiojimo maisto produktai, tokiu būdu ne tik padedama sunkiau gyvenantiems, bet ir kovojama su maisto švaistymu.

Kovo 25–26 dienomis apsiperkant didžiuosiuose prekybos tinkluose paaukoti ilgo galiojimo produktų bus galima 69 šalies miestuose ir miesteliuose. Talkina vietinės organizacijos, kurios renka paramą ir savo globojamiems žmonėms – mažas pajamas gaunančioms šeimoms, darbo netekusiems, neįgaliesiems ar senjorams. Parduotuvėse žmonių lauks skirtingų organizacijų savanoriai, jie mielai atsakys apie produktų poreikį, organizacijų globojamus žmones.