Padėka – puikiausia reklama

Reginos VAIČEKONIENĖS nuotr.
Gintautas Kairys ir jo prekės.
Biržų turguje visiems ant akių biržietis drožėjas Gintautas Kairys. Gintauto stalas prie pat vartų. Konkurentų jis neturi. Gintautas skuba į pagalbą šeimininkėms.

Kiekvienai pagal užgaidą: mediniai šaukštai, šakutės, samčiai, lentelės, mentelės, lėkštės, druskinės, cukrinės... Pigiausia mentelė. Už eurą. Brangiausia prekė – lėkštė. 7 eurai. Drožiniai – ilgaamžiai. Nudailinti. Iš ąžuolo, uosio ir vaismedžių – slyvos, obels, vyšnios išskobti. Ar tik nebus dailiarankis meistras viso savo sodo šaukštais paleidęs?

- Oi, ne... – šypteli Gintautas: – Turgaus lankytojai mane pažįsta. Nusipjauna kokį nors vaismedį ir pasiūlo. Kam sukūrenti, jeigu medžio gyvenimą aš galiu pratęsti,- pasakoja Gintautas.

Gintautas Kairys iš pradžių savo darbus pardavinėdavo įvairiose mugėse. Patiko bendrauti su žmonėmis, juos džiuginti, bet mugės – retos. Todėl prieš šešerius metus persikėlė į turgų. Jis ir žiemą savo vietos neapleidžia. Gintautas pirkėjų turi visais metų laikais.

- Sunku išskirti populiariausią vasaros prekę. Pirkinėja viską. Geriausi pirkėjai – latviai. Jie iš manęs perka po keturias, penkias prekes. Iškart jaučiasi. Šiandien irgi mano stalas jau pustuštis, nušluotas, – džiaugėsi Gintautas.

Gintautas šeštadienį lūkuriavo biržiečio Viktoro. Viktoras jam buvo pateikęs užsakymą. Jis pageidavo dvejų mentelių ilgais kotais, kad galėtų vartyti židinyje kepamas daržoves.

- Ne tik patogios, bet ir labai dailios, meniškos. Vartant židinyje daržoves mums su sūnumi Mariumi nebekais rankos, – grožėjosi savo pirkiniu Viktoras.

Padėka – puikiausia reklama. Prie drožėjo Gintauto stalo stabtelėjo ir antras vyriškis. Jis nusižiūrėjo sau specialų samtį. Pirčiai...