Ž. Katkūnaitės nuotr.
Ketvirtadienio popietę vyko projekto „Kompleksinės paslaugos šeimai Biržų rajone“ trečiojo gimtadienio šventė.
Ketvirtadienį labdaros ir paramos fondo „Vilties šviesa“ kieme paminėtas trečiasis projekto „Kompleksinės paslaugos šeimai Biržų rajone“ gimtadienis. Jis išskirtinis tuo, kad įgyvendintas Biržų rajono savivaldybei bendradarbiaujant su keturiais partneriais: VšĮ „Pagalbos centras“, labdaros ir paramos fondu „Vilties šviesa“, Socialinių paslaugų centru ir Lietuvos vaikų dienos centrų asociacija. Tiesa, VšĮ „Pagalbos centras“ finišo tiesiojoje iš projekto pasitraukė.

Nesigėdina konsultuotis su psichologu

Projektui „Kompleksinės paslaugos šeimai Biržų rajone“ skirta 281 tūskt. eurų parama, o panaudota 170 tūkst. eurų. Nors jo pabaiga numatyta kitais metais, koordinatoriai tikisi, kad projektas bus tęstinis. Anot veiklų koordinatorės Martynos Šlyžienės, socialines paslaugas iki šios dienos gavo apie 1400 rajono gyventojų. Pasak jos, projektas unikalus tuo, kad tenkinami individualūs socialiniai šeimos poreikiai.

Veiklų koordinatorė pasakojo, kad populiariausia paslauga − psichologo konsultacija. „Turime dvi psichologes Vilmą Gaigalaitę bei Jolitą Stipinienę, kurios konsultuoja tiek kontaktiniu, tiek nuotoliniu būdu. Per mėnesį vidutiniškai vyksta apie 150 konsultacijų“,− sakė M. Šlyžienė. Ji atkreipė dėmesį, kad rajone psichologo paslaugų poreikis didėja, o iki projekto šios srities specialistų labai trūko. „Visuomenė pradeda pripažinti ir priima psichologo pagalbą, todėl mažėja nusistatymų, kad eiti pas psichologą gėda“,− sakė specialistė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/