L. Bataitienės nuotr.
Pačeriaukštės seniūnijos gyventojai domėjosi, kodėl ugdymo įstaigos dėl mažėjančio mokinių skaičiaus reorganizuojamos, tačiau Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriuje valdininkų nemažėjo.
Savivaldybės vadovai važiuoja susitikti su gyventojais darbo metu ir dėl to sulaukia kritikos. Taip pat žmonės piktinasi, kad politikai juos prisimena tik prieš rinkimus, todėl nenuostabu, kai net nepažįsta rajono vadovo, kuris uoliai teikė ataskaitą visose seniūnijose. Pats rajono vadovas Vytas Jareckas sako, kad žmonių mažai ateina, nes problemų nėra, o patys gyventojai neina, nes nusivylę.

Mažiau valdininkų – mažiau išlaidų

Susirinkimai su gyventojais organizuojami darbo metu, Savivaldybės atstovai sako, kad būtų galimybė atsivežti savivaldybės specialistus, jeigu toks poreikis būtų. Meras Vytas Jareckas tvirtino, kad visiems tinkamą laiką susitikimams parinkti sunku – vienais metais mažai žmonių buvo, nes sutapo su rugiapjūte, derliaus nuėmimu, o dabar priekaištų sulaukė dėl 16 valandos, nes dirbantys tokiu metu dar būna darbo vietoje.

Pačeriaukštėje mero praėjusių metų veiklos ataskaitą girdėjo mažas būrelis žmonių. Klausimų dėl praėjusių metų veiklos jie neturėjo, nes labiau domino dabartis ir ateitis. Nors rajono vadovas, apibendrindamas praėjusių metų veiklos rezultatus, sakė, kad jie buvo sudėtingi dėl pandemijos, o biudžetininkai, gyvendami iš biudžeto, nežinojo, ar surinks gyventojų pajamų mokestį, ar pavyks apmokėti išlaidas už paslaugas, nes vienos iš didžiausių išlaidų – švietimui, tačiau susirinkusieji turėjo pasiūlymą – mažinti valdininkų skaičių. V. Jareckas akcentavo, kad lėšos švietimui yra perduotos valstybės, tačiau komunalines išlaidas, kaip ir darbo užmokestį tenka dengti savivaldybei.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/