V. Kerienės nuotr.
Dabartiniai parapijos namai, kaip ir buvusi vadinamoji „ubagynė“ arba špitolė, įsikūrė kadaise mokyklai priklausančiame pastate... Laikai keičiasi, pastatai taip pat atlieka skirtingas funkcijas.
Į Pabiržės miestelį pasitikti 100 metų mokyklos jubiliejaus sugužėjo buvę mokiniai iš įvairiausių Lietuvos kampelių. Kas iš Pakruojo, o kas net iš Plungės atvyko – kilometrų neskaičiavo. Nes taip norėjosi jaunystėj pažįstamus veidus pamatyti – klasiokus, auklėtojas, taip pat mokyklą, o svarbiausia prisiminti mokyklos laikų istorijas. Kiek daug visko per šimtmetį įvyko, neužteko laiko papasakoti...

Netradicinė istorijos pamoka – pėsčiųjų žygis

Šventė prasidėjo netradicine istorijos pamoka – pėsčiųjų žygiu “Mokyklos beieškant” Pabiržės miestelyje. Į šį žygį pakvietė ir pasakojimais dalinosi Biržų krašto muziejaus „Sėla“ muziejininkė Džiuljeta Flenderienė, kuri į Pabiržės miestelį atvyko gyventi prieš dvidešimt metų.

„Esu meilės emigrantė iš Biržų, o mano vyras baigė Pabiržės mokyklą ir mano vaikai čia mokėsi“, – su šypsena prisimena moteris.

Žygis dalyvius subūrė ir stebino... Keliauji gatve – matai seną namą, bet kai Džiuljeta pradeda pasakoti jo istoriją, lieki nustebęs. Tada supranti, kad kiekvienas pastatas turi savo istoriją... „Štai čia buvo pirmoji mokykla... O štai šie dabartiniai parapijos namai kažkada buvo vadinamoji ubagynė (špitole vadindavo) – namai pastatyti benamiams, kad žiemą nesušaltų... Laikmetis keičiasi ir tas pats pastatas atlieka skirtingas funkcijas... Vėliau čia įsikuria mokykla, o ir šokiai čia vykdavo“, – pasakojimais dalinasi muziejininkė, o ją papildo ekskursijos dalyviai – tuometiniai mokyklos mokiniai.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/