Pabiržėje liks tik pradinė mokykla?

B. Petkevičiūtės nuotr.
„Deja, atrodo, kad nuo rugsėjo pirmosios Pabiržėje liks tik pradinė mokykla“, – kalbėjo Audronė Garšvaitė.
Penktadienį Pabiržės bendruomenės ataskaitinio susirinkimo metu Biržų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Audronė Garšvaitė pranešė, kad nuo rugsėjo Pabiržėje gali nelikti pagrindinės mokyklos, veiktų tik pradinė.

Galėjo egzistuoti, bet...

„Pabiržėje lankiausi keletą kartų ir mokykloje, ir kitais reikalais. Deja, atrodo, kad nuo rugsėjo pirmosios Pabiržėje liks tik pradinė mokykla“, – kalbėjo A. Garšvaitė.

Gyventojams iškilo klausimas, kaip bus panaudoti mokyklai priklausantys pastatai? Jie piktinosi, kad jau seniai Likėnuose buvęs vaikų darželio pastatas iki šiol stovi nenaudojamas.

„Pabiržės mokykloje daromos tam tikros pertvaros, kad nereikėtų šildyti viso pastato. Kol yra vaikų, nei vienas darželis ar mokykla nėra uždaromi. Tiesa, prieš porą metų buvo, nežinau, kodėl, sugalvotas projektas ir visos kaimų mokyklos buvo padarytos miesto mokyklų skyriais. Kai kurioms mokykloms tai stipriai pakenkė, jos galėjo egzistuoti iki dabar“, – dėstė mero pavaduotoja.

Stebuklų nebus

Pasak A. Garšvaitės, kaimų mokykloms tapus skyriais, galėjo lemti tėvų pasitikėjimo sumažėjimą ir numatytą perspektyvą, kad mokyklos vis tiek neliks: „Tokių mokyklų yra ir daugiau. Kol darželyje ar mokykloje yra vaikų, tol skiriamos lėšos. Deja, bet klasėje turi būti 8 vaikai, jei tiek nėra, finansavimas neskiriamas. Švietimas išsilaiko iš valstybės finansavimo“.

Ji sakė, kad pastatų panaudojimo idėjų yra visokiausių, tačiau be privačių iniciatyvų, be projektų – stebuklų nebus: „Aš tiesiai sakau – savivaldybės lėšomis, imti ir padaryti staiga kažką – neįmanoma. Čia – ateities reikalas. Deja, bet tokių pastatų yra ne vienas“.

„Nieko guodžiančio...“, – tyliai atsiduso bendruomenės nariai.