Pa­si­tin­kant Ko­vo 11–ąją, lin­kė­ji­mai ra­my­bės ir dirb­ti tė­vy­nės la­bui

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
„Biržiečių žodžio“ nuotr.

Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės vadas mjr. Mindaugas Rekašius:

Visi turime susikaupti, dirbant kasdienius darbus. Gyvenkime taip, kaip gyvenome iki šiol, tačiau skirkime daugiau dėmesio pagalbai tiems, kam jos reikia. Padrąsinti, patarti tiems, kuriems neramu. Palaikykime vieni kitus. Svarbiausia – tautos vienybė ir susitelkimas. O mes, Panevėžio apskrities profesinės karo tarnybos kariai ir kariai savanoriai, treniruojamės, kaip tai darome nuo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo. Stengiamės maksimaliai gerai atlikti tiek rutinines funkcijas, tiek skirtas užduotis. Stipriname bendradarbiavimą su sąjungininkais – Latvijos savanorių pajėgomis. Džiaugiamės gerėjančiu aprūpinimu priemonėmis, kurios didina mūsų kovinę galią. Esame pasirengę reaguoti ir duoti atkirtį, jei prireiks. Didiname savo atsparumą, nes tarnyba Krašto apsaugos savanorių pajėgose yra ideali terpė kariuomenės ir visuomenės integravimui. Rinktinės kuopos laukia iniciatyvių ir laisvę branginančių žmonių, norinčių susipažinti su teritorine gynyba, išmokti karybos pagrindų, sustiprinti mus ir tuo pačiu padidinti savo atsparumą šiais neramiais laikas. „Mūsų galia – meilė Tėvynei!“

„Biržiečių žodžio“ nuotr.

Kariūnė Andželika Blinovaitė

Šiuo metu pagal studentų mainų programą esu išvykusi į Prancūziją, Saint-Cyr karo akademiją. Čia didžioji laiko dalis yra skirta studijoms pagal pasirinktą studijų programą, taip pat turime nemažai sporto užsiėmimų bei karinių pratybų. Nors esu čia dar tik pusantro mėnesio, akademija paliko gerą įspūdį, čia – daug galimybių, kuriomis reikia naudotis. Taip pat smagu užmegzti naujas pažintis su kariūnais iš kitų šalių, pakalbėti įvairiomis temomis. Savaitgaliais ir atostogų metu keliauju. Šis pusmetis davė daug patirties, žinių ir įspūdžių. Nuo mažens priklausau šaulių sąjungai. Užaugau patriotinėje šeimoje, abu tėvai buvo kariškiai. Tai lėmė, kad nuo mažens domėjausi mūsų šalies istorija, žavėjausi mūsų kovotojų drąsa, kurie, negailėdami jėgų ir gyvybės, gynė mūsų šalies laisvę ir nepriklausomybę. Tai paskatino mane pasirinkti kariuomenės kelią. Požiūris į Kovo 11 dieną ir laisvę, prasidėjus neramumams, nesikeitė – visada tai vertinau, o pastarieji įvykiai Ukrainoje tik dar labiau sustiprino patriotiškumą. Kalbant apie karą Ukrainoje, svarbu kritiškai vertinti informaciją iš nepatikimų šaltinių ir kuo geriau dirbti savo tiesioginį darbą bei išlikti ramiems. Dėl savo krašto nerimo nejaučiu, nes Lietuvos kariuomenė nuolatos ruošiasi ir treniruojasi, kad stotų ginti. Esame NATO narių gretose, o NATO kariniai junginiai šalyje dislokuoti nuo 2017 metų. Šiuo metu tūkstančiai karių įvairiose šalies vietose, kartu su sąjungininkais, dalyvauja pratybose. Mūsų greitojo reagavimo pajėgos į grėsmę reaguotų nedelsiant. Tam treniravomės visą Nepriklausomybės laikotarpį, todėl esame pasirengę.

„Biržiečių žodžio“ nuotr.

Biržų šaulių kuopos vadas Vidutis Šeškas:

Linkiu kiekvienam biržiečiui išlikti ramiam. Nepamiršti darbų, kuriuos dirbame, nesiblaškyti, nes nuo to geriau tikrai nebus. Šiomis dienomis stebime žmonių susidomėjimą esančia situacija. Padaugėjo norinčių tapti šauliais – vien šią savaitę kreipėsi keturi suaugę žmonės. Tokio didelio susidomėjimo iš suaugusių seniai nebuvo. Įprastai tik didmiesčiuose daugėja savanorių, bet dabar daugiau ir mažesniuose miesteliuose. Mes aktyviai užsiimame patriotiniu ugdymu mokyklose bei aktyviai dirba jaunieji šauliai.

Sveikinu su Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo diena, linkiu visiems ramybės ir dirbti tėvynės labui. Išlikime vieningi ir remkime Ukrainą kiek galime. Jei Ukraina atsilaikys, atsilaikys ir visa Europa. Labai norėčiau pakviesti visus dalyvauti šventėse, kuriose daugumą sudaro jaunieji šauliai.

„Biržiečių žodžio“ nuotr.

Pedagogas Manfredas Bridžius:

Įvykiai Ukrainoje siejasi ir su mūsų valstybingumo šventėmis. Mes savo nepriklausomybę iškovojome, todėl turime tai, ką turime. Norėčiau palinkėti vertinti savo tėvynę, ją tausoti ir būti budriems. Kol kas nežinau, kokie renginiai planuojami kovo 11 dieną, tačiau ši šventė yra svarbi visiems lietuviams, taip pat ir man. Todėl norisi pasidžiaugti tuo, ką turime, būtina iškelti vėliavą.

Manau, kad karas Ukrainoje privertė susimąstyti ir labiau suprasti valstybinių švenčių svarbą. Jaučiasi vienybė, kai visi susirenka prie Nepriklausomybės paminklo ir mini šventes. Tokie dalykai, kurie dedasi šiuo metu pasaulyje, labai suvienija. Asmeniškai šventę sutinku pavasarinėms nuotaikomis, laukiu gražių šiltų dienų ir ramumos. Šventė vyksta kasmet, piliečiai visi prisideda. Jaunimui palinkėčiau nebijoti ir nesigaminti pasų pabėgimui. Mūsų šalis yra verta būti apginta ir apsaugota.

„Biržiečių žodžio“ nuotr.

Moksleivis Ilja Šakuro:

Labai norėčiau Lietuvai palinkėti taikos. Kad atvažiuotų daugiau žmonių, o lietuviai neišvažiuotų. Visus sveikinu Kovo 11-osios proga ir linkiu daugiau šypsotis, neliūdėti ir nebūti piktiems... Kad užaugtų puikus derlius visuose ūkiuose, o gėlės močiučių darželiuose pražįstų gražiausiomis spalvomis. Laisvė yra tada, kai gali kalbėti savo kalba, skaityti, eiti kur nori ir nebijoti. Vaikams linkiu greičiau sulaukti vasaros ir atostogų, todėl, kad tai yra mūsų laisvė.

„Biržiečių žodžio“ nuotr.

Pabiržės seniūnijos seniūnė Vita Zurbaitė:

Pabiržė kiekvienais metais stengiasi įvairių švenčių proga pasveikinti ne tik pabiržiečius, bet ir pro šalį pravažiuojančius žmones. Bendradarbiaudami su bendruomene, sukūrėme kelių šimtų vėliavėlių kompoziciją su ukrainiečių vėliavos spalvomis. Labai tikimės, kad mūsų sveikinimai džiugina visus pravažiuojančius. O mūsų žmonių nuotaikos įvairios. Kaip ir visi, paskutiniu metu gyvename neramiai, tačiau labai tikimės, kad tautos bus vieningos ir pasieksime taikos.