Ž. Maniko nuotr.
Pačeriaukštė buvo išrinkta kaip viena iš 2023 metų Mažųjų kultūros sostinių.
Šią savaitę Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių projektų vertinimo komisijos sprendimu Pačeriaukštei buvo suteiktas 2023 metų Mažosios Lietuvos kultūros sostinės vardas. Pasak paraišką dalyvauti projekte teikusios bendruomenės pirmininkės Editos Čepokienės, bendruomenei teks gerokai pasitempti.

Garsins kraštą

Pasak Pačeriaukštės bendruomenės pirmininkės Editos Čepokienės, šis garbingas titulas kartu yra ir nemenkas įsipareigojimas. „Iš mūsų tikimasi kultūrinio proveržio. Ne renginių gausos, o kokybės. Ir neabejoju, kad taip ir bus – mes savo renginiais garsinsime Biržų kraštą regiono mastu, o norinčių bendradarbiauti įstaigų tik daugės“,- „Biržiečių žodžiui“ sakė E. Čepokienė, prasitarusi, kad vienos didžiausių švenčių, laukiančių kitąmet, bus jubiliejinės. Tai kaimo bendruomenės dvidešimtmetis ir Pačeriaukštės kaimo (palivarko) šimtmetis.

Pagrindinis projekto vykdytojas – Biržų kultūros centro Pačeriaukštės skyrius. Meno vadovė Vilita Vasiliauskienė „Biržiečių žodžiui“ sveikino bendruomenę:

“Mes su bendruomene – kaip vienas kumštis. Darbingi metai laukia, bet viskas bus įmanoma, kai pasitelkiamas bendruomeniškumas“.