Opozicija į televiziją neprasiveržė

Opozicija į televiziją neprasiveržė

Opozicija į televiziją neprasiveržė

Šiaulių miesto tarybos opozicija bandė prasiveržti į Savivaldybės užsakomąsias televizijos laidas. Bet valdančioji dauguma įžvelgė oponentų norą pasireklamuoti už mokesčių mokėtojų pinigus. Opozicija mano, jog dabar išskirtines sąlygas savo įvaizdį kurti turi tik meras.

Rūta JANKUVIENĖ

ruta@skrastas.lt

Reikia eterio

Miesto Taryba ketvirtadienį nepritarė opozinės Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų frakcijos nario Aurimo Nausėdos parengtam sprendimo projektui dėl Tarybos narių dalyvavimo Savivaldybės užsakomosiose informacinėse laidose.

A. Nausėda siūlė į jas įleisti ir Tarybos frakcijas, Tarybos narių grupes. Sudaryti jų pasirodymų eteryje grafiką ir jį skelbti Savivaldybės tinklalapyje.

Šiemet Savivaldybės veiklai viešinti žiniasklaidoje skirta iš viso 250 tūkstančių litų. Per savaitę kartą vietos televizijose rengiamos 15 minučių informacinės laidos.

Iš politikų jose kalba tik meras, kai kada jo pavaduotojai, Administracijos direktorius, jo pavaduotojai.

A. Nausėdos teigimu, taip meras kuria sau teigiamą įvaizdį, o kiti politikai lieka už borto.

Konservatoriaus nuomone, jeigu frakcijos turėtų galimybę laidose daryti „trumpus pranešimus“, Tarybos veikla būtų išsamiau pristatoma visuomenei.

Norėtų kiekvienas

A. Nausėda nesulaukė pritarimo klausimą svarstant dar Tarybos komitetuose. Ten diskutuojant paaiškėjo, jog ne vienam politikui skauda, jog neturi galimybės pasirodyti eteryje.

Esą net jeigu frakcijos pasirodys, tai vis tiek ne kiekvienam Tarybos nariui atsiras galimybė pasireikšti.

„Jūs frakcijoje – keturi, o mūsų – trylika“, – aiškino idėjos iniciatoriui socialdemokratė Nijolė Budrytė.

Savivaldybės Viešųjų ryšių skyrius dabar rengia laidas ar spaudos biuletenius apie Tarybos sprendimus ir Savivaldybės administracijos veiklą.

Skyriaus duomenimis, per metus į eterį išeina 34 laidos, dalis jų jau praėjo. Tarybos narių yra 31-as. Jeigu kiekvienam reikėtų suteikti žodį, iki metų galo visiems nebeišeis pasireikšti.

Pernai buvo rengiama užsakomoji pokalbių laida – daugiau politikų galvų pasirodydavo. Bet pernai gerą pusmetį visos partijos dar buvo valdančiojoje koalicijoje.

„Slidi sritis“

Mero patarėja teisininkė Dovilė Žukauskienė Tarybos nariams prie sprendimo projekto teikė pastabą, jog politikai neturėtų panaudoti už biudžeto pinigus rengiamų informacinių laidų galimai politinei reklamai ir tam tikriems politiniams dividendams.

„Tokia yra Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos rekomendacija – jog tai – labai slidi sritis ir reikėtų teikti tik trumpus informacinius pranešimus, – sakė teisininkė „Šiaulių kraštui“. – Meras taip pat to turi laikytis. Kitaip pažeistų įstatymą.“

A. Nausėda per Tarybos posėdžio pertrauką „Šiaulių kraštą“ tikino, jog „atsiims klausimą“, kuris darbotvarkėje buvo paskutinis. Suabejojo savo teisumu, kai asmeniniame pokalbyje išgirdo nepritariančią Vyriausybės atstovo Jono Novogreckio nuomonę.

Tačiau vis tiek savo pasiūlymą pristatė svarstyti Tarybai.


Komentarai

Politinės kalbos – tik už partijų pinigus

Jonas NOVOGRECKIS, Vyriausybės atstovas Šiaulių apskrityje:

Algimanto BRIKO nuotr.

– Jeigu Savivaldybės tarybos frakcijos ar Tarybos nariai pradės laidose apie savo politinę veiklą kalbėti, tai gali būti traktuojama kaip politinė reklama už mokesčių mokėtojų pinigus.

Tokiu atveju laidos turi būti finansuojamos politinių partijų, o jos gauna valstybės dotacijas.

Merai, administracijų direktoriai turi pareigą bendruomenę informuoti kaip institucijos vadovai – tai Savivaldos įstatymas numato.

Meras išeina kalbėti kaip Tarybos vadovas apie Tarybos sprendimus, Administracijos direktorius – apie administracijos.

Meras tik gali kviestis kartu kalbėti ar Tarybos komiteto pirmininką, ar kurį Tarybos narį – kaip kompetentingą vienos ar kitos srities specialistą.


Rinkimų kampanijos metu iškiltų problemų

Zenonas VAIGAUSKAS, Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas:

Giedriaus BARANAUSKO nuotr

– Klausimas dėl politikų dalyvavimo Savivaldybės užsakomosiose laidose – ne mūsų kompetencijos klausimas, kol nevyksta politinė rinkimų kampanija.

Bet jai prasidėjus iškiltų klausimų. Politinės reklamos elementas būtų akivaizdus suteikiant privilegiją dalyvauti tokiose laidose esamiems savivaldybės tarybos nariams.

Aišku, yra politikų komunikavimo su visuomene problema. Kaip, pavyzdžiui, paskelbti, kas Taryboje svarstoma? Tam yra įvairios formos.

Seimo frakcijos, pavyzdžiui, turi galimybę kviesti spaudos konferencijas, kiekvienai frakcijai nustatytas tam tikras laikas. Ir jo labai griežtai laikomasi.