Nuo sausio atlyginimai tik į banko sąskaitą – Biržų verslininkų tai negąsdina, nes „kas nevogė, tas ir nevogs“

B. Petkevičiūtės nuotr.
Nuo sausio atlyginimai darbuotojams turės būti mokami tik į banko sąskaitas, išmokos grynaisiais pinigais nebus leidžiamos.
Siekdama šalyje sumažinti šešėlį ir apginti darbuotojų teises, Vyriausybė priėmė Darbo kodekso pakeitimą, pagal kurį nuo sausio 1 dienos atlyginimai ir kitos, su darbo santykiais susijusios išmokos, bus mokami tik į darbuotojo banko sąskaitą, nelieka galimybės darbdaviui su darbuotoju atsiskaityti grynaisiais pinigais. Stambiųjų Biržų rajono įmonių vadovai teigia, kad bankiniu pavedimu algas išmoka jau seniai, o toks būdas sustabdyti šešėlio tikrai nepadės.

Užmokestis – tik į banko sąskaitą

Įmonių, kuriose atlyginimai darbuotojams vis dar mokami grynais pinigais Biržų rajone mažai, tad panašu, kad vietos bendrovėms naujos pataisos problemų nesukels. Visgi, tai galėtų sukelti problemų asmenims, kurie dar neturi banko sąskaitos ir naudojasi tik grynaisiais. Pasak daugumos Biržų rajono darbdavių, tokių darbuotojų įmonėse nėra arba tik pavieniai asmenys, kurie nemato bėdos ir, prireikus, sąskaitą banke atsidarys.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/