Nuo rugsėjo biržiečių laukia naujas iššūkis – rūšiuoti ir maisto atliekas

PRATC nuotr.
Rugsėjo mėnesį biržiečiams bus išdalinta 3200 kibirėlių augalinės kilmės maisto rūšiavimui, bet mėsos ir žuvies atliekų į juos mesti negalima.
Nuo rugsėjo biržiečiai pratinsis rūšiuoti ir maisto atliekas. Daugiabučių namų gyventojai gaus po specialų, tokioms atliekoms skirtą kibirėlį, o mieste esančių individualių namų gyventojai – konteinerius ir kibirėlius maisto atliekoms. Kaimo gyventojai galės šias atliekas kompostuoti arba... dalintis su naminiais gyvūnais.

Nauji užmojai – rūšiuoti ir maisto atliekas

Aplinkos ministerijos rengiamame atliekų prevencijos ir tvarkymo 2021-2027 m. plane numatytos užduotys – savivaldybėms iki šių metų pabaigos įdiegti maisto bei virtuvės atliekų surinkimą.

Europos Sąjungos valstybės narės turės įgyvendinti maisto švaistymo prevenciją ir siekti iki 2025 metų sumažinti maisto atliekų kiekį 30 proc., o iki 2030-ųjų – 50 procentų. Todėl nuo 2024 metų sausio 1 dienos įsigalios Europos Sąjungos direktyva, reikalaujanti iš bendro atliekų srauto atskirti maisto ir virtuvės atliekas, todėl atliekų tvarkytojai turi iki šio termino tinkamai pasirengti maisto atliekų surinkimui.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com