Nuimtos šviesoforo lentelės

Vairuotojus sutrikdė šviesoforo lenktelių pokyčiai
Penktadienį socialinėje erdvėje ir ne tik, liejosi vairuotojų įniršis ant Biržų miesto valdžios. Vairuotojai piktinosi, kodėl Vytauto ir Kęstučio sankryžoje vėl buvo nuimtos papildomos šviesoforo lentelės su žalia rodykle, leidžiančia sukti į dešinę šviečiant raudonam šviesoforo signalui.

Kadangi visuomenė apie būsimą papildomų šviesoforų lentelių nuėmimą Biržuose nebuvo informuota, kai kurie vairuotojai, nepastebėję pasikeitimo, sankryžoje drąsiai suko į dešinę kaip buvo įpratę, taip sukeldami pavojų kitiems eismo dalyviams. Nors kiekvienas vairuotojas privalo stebėti kelio ženklus, o ne vadovautis vien savo intuicija, žmonės apie būsimus svarbius pakitimus mieste turėtų žinoti dar prieš juos įvykdant.

Susisiekimo ministerija praėjusių metų pabaigoje atnaujino Kelių eismo ir Kelių šviesoforų įrengimo taisykles, pagal kurias nurodė, kad nuo 2019 m. lapkričio 1 d. iki 2020 m. sausio 1 d. šalyje visos šviesoforo lentelės su papildoma žalia rodykle turi būti nuimtos ir daugiau nebeįrenginėjamos. Tačiau nauja tvarka sankryžose sukėlė visos šalies vairuotojų pasipiktinimą ir sumaištį reguliuojamose sankryžose, tad šių metų pradžioje buvo nutarta šviesoforo lenteles grąžinti.

Situaciją sutiko pakomentuoti Biržų rajono savivaldybės Statybos ir infrastruktūros vyriausiasis specialistas Renatas Juozėnas. Pasak specialisto, lentelės buvo nuimtos ketvirtadienį, o informuoti visuomenės apie tai nėra būtina, nes vairuotojai privalo stebėti kelio ženklus. Lentelės buvo nuimtos, nes neatitiko VšĮ Transporto kompetencijų agentūros (TKA) reikalavimų. Pasak R. Juozėno, pirmiausia papildomos šviesoforo lentelės turėjo būti grąžintos į reguliuojamą Vytauto ir Kęstučio gatvių sankryžą ir tik tada TKA galėjo jų būtinumą įvertinti. Buvo gautas atsakymas, kad lentelės neatitinka tam tikrų saugumo reikalavimų: sukant iš Kęstučio gatvės į dešinę – dėl medžių kairėje yra prastas matomumas. O sukant iš Vytauto į Kęstučio gatvę, pagal TKA rekomendacijas reikalinga nauja šviesoforo sekcija, kuri kainuotų virš 12 tūkst. eurų. Todėl lenteles teko nuimti, nes to nepadarius, TKA Biržų rajono savivaldybei žadėjo taikyti sankcijas.

Penktadienio vakare socialinio tinklo Facebook vietinėje biržiečių grupėje į pasipiktinusių vairuotojų klausimus ir replikas savo komentaru atsakė ir Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorius V. Eidukas, kuris papildomų šviesoforo lentelių nuėmimo priežastį įvardino TKA atlikto srautų tyrimo Biržuose išvadą, kad Kęstučio gatvės sankryžoje automobiliai nestovi ilgiau nei 8 sekundes, todėl leidimas grąžinti lenteles Kęstučio ir Vytauto gatvių miesto sankryžoje nebuvo išduotas. Komentaro pabaigoje V. Eidukas teigė, kad situacijai spręsti yra ieškoma sprendimo.

-Nėra viskas taip paprasta: dėl tokių darbų visada reikia tam tikrų institucijų vertinimų, kurie, šiuo atveju, reikalauja rekonstrukcijų,- kalbėjo R. Juozėnas. O, paklausus, ar visgi galima tikėtis, kad papildomos šviesoforo lentelės su žalia rodykle į kairę dar kada nors sugrįš į Biržus, R. Juozėnas abejojo:

-Jei kažką keisim, gal kažkada ir bus.