Nori mokykloje saugiai padėti daiktus – nuomokis spintelę

L. Bataitienės nuotr.
Mokiniai gali pasirinkti spintelių nuomos paslaugas – vienos spintelės nuoma per mėnesį kainuoja apie du eurus. Kaštonų pagrindinėje mokykloje spinteles nuomojasi apie dvidešimt procentų mokinių.
Anksčiau mokiniai mokyklų rūbinėse palikdavo striukes ir su kuprine keliaudavo po klases. Dabar vaikų turtas vertingesnis ir kuprinė pilnesnė: telefonas, užkandžiai, sportinė apranga... o jų rūbinėje ant pakabos nepaliksi. Tad jei nori juos saugiai pasidėti – nuomokis spintelę, o jei pinigų neturi – tai ir nesinešk į mokyklą.

Sukėlė diskusijas

Kai socialiniame tinkle pasirodė įmonės, nuomojančios mokiniams spinteles, reklama, biržiečiai pradėjo piktintis: „Jeigu už spinteles mokykloje reikia mokėti pinigus, tai gal greitai ir suolus ar tualetą apmokestins?“

Nors privataus verslo siūlomomis paslaugomis Biržų rajono mokiniai naudojasi jau daugiau nei penkerius metus, kiti šią žinią išgirdo pirmą kartą. Paaiškėjo, jog šioje situacijoje mokyklos niekuo dėtos – jokių pajamų negauna, nes pinigai mokami spinteles nuomojančioms įmonėms, o ar mokiniui tokia paslauga reikalinga – sprendžia tėveliai.

 IT naujienos, kriptovaliutos, telefonai, televizoriai topcom.lt

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/