Neuroedukacija – maži žingsneliai į didelius pokyčius

Asmeninio albumo nuotr.
Į Biržus atvykstanti Lektorė ir neuroedukatorė Rėda Grigaitienė prieš penkerius metus įkūrė Neuroedukacijos studiją Panevėžyje, kurioje dirba su grupėmis ir konsultuoja individualiai.
Balandžio 4 dieną į Biržus, „Portfolio“ studiją-kavinę, atvyksta lektorė ir neuroedukatorė, pedagogės kvalifikaciją turinti Rėda Grigaitienė. Ji numačiusi 15 valandą praktinius užsiėmimus su vaikais, o 17.30 valandą priims suaugusių grupę. Registracija vyksta tel. 8616 19146. Biržuose ji planuoja lankytis du kartus per mėnesį, todėl būtina išankstinė registracija. Su R. Grigaitiene ir kalbamės apie tai, kas yra neuroedukacija ir kuo ji naudinga žmogui

Kaip jūs atradote neuroedukaciją? O gal ji jus?

Ko gero, neuroedukacija mane atrado. 12 metų dirbau farmacijos srityje, konkrečiau – pardavimuose ir, kai susilaukiau antrosios savo dukrytės, supratau, kad grįžti į šį darbą nebenoriu, o ir aplinkybės susiklostė taip, kad nebuvo kur – vyko įmonės reorganizacija. Tada pradėjau kelti sau klausimą, ką noriu veikti prasmingo šiame gyvenime. Vieną žinojau tiksliai, kad labiausiai noriu dirbti su žmonėmis. Tuomet perskaičiau apie Mariją Mendelę Leliugienę, asmenybės ugdymo instituto įkūrėją, programos „Aš esu kūrėjas“ autorę. Pradėjau domėtis, kas gi yra ta neuroedukacija. Prieš penkerius metus buvo labai mažai informacijos, tad tiesiog užsirašiau į kursą ir nusprendžiau ją patirti.

Neuroedukacija – visiškai nauja 5D žmogaus sveikatinimosi galimybė. Ką žmonės, eidami į susitikimus su jumis, turėtų žinoti apie tai?

Svarbiausia, kad žmogus, atėjęs į užsiėmimą, išdrįstų susitikti su savimi ir savo sukurta gyvenimo realybe. Nevaldoma ir neatpažinta baimė, kartais kelia daug rūpesčių žmogui, kartais net ir susitikimui su neuroedukatoriumi. Viskas slypi mūsų viduje. Žmogus savo gyvenimą sąmoningai gyvena 5 proc., o 95 proc. jį valdo pasąmonė, tad kuo labiau jūs pažinsite save, savo patirtis, būsenas, kuo labiau mokėsite apie jas kalbėti, tuo labiau padėsite sau – kitaip sakant, gydysite savo emocinę atmintį. Savo būsenas mes dažnai paveldime iš savo šeimos, giminės. Kartais atsinešame iš vaikystės destruktyvias auklėjimo programas. Negalime pakeisti praeities, bet galime keisti požiūrį į tai, kas įvyko, išmokti gyventi kitaip, taip, kaip jūs iš tikrųjų norite. Gan dažnai tenka pamatyti gražius nutikimus, istorijas, gyvenimo posūkius ir vėl suspindusias žmonių akis. Tai, ką kuriame mes patys, pirmiausia savo viduje. Iš čia ir žodis - NuoTaika.

Dabar labai sudėtingas laikotarpis, žmonės susierzinę, pikti... Ar neuroedukacija padėtų ramiau žvelgti į pasaulio įvykius, padėtų labiau suprasti save, aplinką?

Šiuo metu gyvename poli krizės sąlygomis, kai vienu metu, įvairiose gyvenimo srityse vyksta pokyčiai, tad svarbiausia, ko reikia išmokti, mažiau pasiduoti emocijoms, mąstyti, išlaikyti sveiką protą, ramią būseną. Kai jūs stresinėse situacijose reaguojate iškart, nepamirškite, kad, esant stiprioms emocijoms, fiziologiškai yra „išjungiama“ mąstymo sritis jūsų smegenyse. Ar priimsite geriausią sprendimą, mažai tikėtina. Stiprių emocijų metu pasakome daugiau nei norėjome pasakyti, pasielgiame taip, kad po to būna gėda ar nejauku. Gyvūnas taip pat, kaip ir žmogus, turi emocijas, reaguoja iškart, kai jam kas nepatinka, bet jis negali pasakyti, negali suprasti priežasties, iš kur kyla ši emocija. Intelektas šiame gyvenime žmogui duotas, kaip įrankis, tad, kaip ir kiekvienu įrankiu, reikia išmokti juo naudotis.

Tyrimas parodė, kad periodiškai taikant neuroedukaciją, žmogaus senėjimui įtakos turintys procesai, sulėtėjo 4,2 karto. Kokia jūsų patirtis?

Iš tiesų, šių metodų pagalba susitvarko daug psichosomatinių ligų: nemiga, panikos atakos, depresinės būsenos, baimės. Priežastis dažnai būna vidinis lėtinis stresas, kuris kaip virusas yra užvaldęs šiuo metu žmones. Mano asmeninėje patirtyje – suvaldyta neaiškaus tipo alergija. Aš atsisakiau gydymo hormonais, nes tuo metu man buvo pasiūlytas vienintelis šis gydymo būdas. Svarbu suvokti, dėl ko pas mus ateina ligos, negalavimai ir sutrikimai. Kūnas šiame gyvenime yra pats geriausias jūsų draugas ir jeigu jame vyksta destruktyvūs pokyčiai, matyt atėjo metas kažką peržiūrėti, keisti ar net kažko atsisakyti. Senėjimo neišvengsime, bet jeigu galime pristabdyti senėjimo procesus, keisdami savo senus įpročius, mąstymą ar ydingą gyvenimo būdą, kodėl gi ne? Gyvenimas to vertas.

Sakoma, kad reikia atsargiai elgtis su žodžiais, nes jie gali išsipildyti. Ar tai realu? Kokia jūsų patirtis šiuo klausimu neroedukacijos praktikoje?

Žodis kelia virpesį, kitaip sakant, suvirpiną orą kuriuo jūs kvėpuojate ir kuris jus supa. Pagal kvantinę fiziką, viskas šiame pasaulyje yra virpėjimas. Japonų mokslininkas Masaru Emoto atliko eksperimentą su vandeniu, kaip keičiasi vandens molekulė kai mes kalbame į vandenį gražius žodžius (ji tampa taisyklingų formų snaige), ir kaip keičiasi kai kalbame į jį bjaurastį (molekulė suyra). Žmogaus kūnas yra sudarytas 70-80 proc. iš vandens. Žodis – kaip nuodinga strėlė – kartais sužeidžia mūsų širdis ir būna taip, kad užnuodija ją daugeliui metų. Todėl labai svarbu gerai pagalvoti prieš ištariant žodį vaikui, tėvams, draugui, kaimynui. Prisiminkite, svarbiausia atpažinti jausmą, kuris ir kelia jumyse šią audrą. Kai išmoksite pasakyti tai ką norite pasakyti pirmuoju asmeniu „Aš jaučiuosi...“, pamatysite kaip paprasčiau ir lengviau tampa bendrauti. Ko labiausiai visi trokštame – nuoširdumo ir tikrumo. Širdys atsiveria jų pagalba.

Kaip išlikti žmogumi bet kokioje situacijoje?

Žmogumi išlikti galime tada, kai pasirenkame vertikaliąją gyvenimo būties liniją – pripažįstame, kad esame ne tik fizinis kūnas šiame gyvenime, bet turime ir dvasią. Ji yra svarbiausia. Paklauskite savęs, kuo maitinate savo dvasią, ko pertekusi jūsų širdis – negatyvių būsenų, žodžių, ar pozityvių? Kokiomis mintimis gyvenate, tokiomis emocijomis nudažote savo pasaulį. Mintys yra jūsų emocijų šaltinis. Ką matote, ką girdite, su kuo bendraujate – tai „įsirašo“ į jūsų vidų, nes jūsų protas gauna informaciją per pagrindinius penkis pojūčius. Todėl būkite sąmoningi, ieškokite kas jus džiugina, kas padeda atsipalaiduoti, ieškokite bendraminčių, su kuriais galite daugiau juoktis, leisti savo laisvalaikį. Atsitraukite nuo toksiškų žmonių. Ir pyktis, ir gėris yra užkrečiama. Jūs galite pasirinkti, kaip norite gyventi, su kuo bendrauti. Gamta, grynas oras, judėjimas, malda, taiki būsena – tai pagrindiniai ingredientai jūsų laimei. Būkite savo gyvenimo kūrėjais.

Užs. 11703