Neturintiems Galimybių paso, užsivėrė durys – koks sprendimas?

B. Petkevičiūtės nuotr.
Biržietė Rima Baronienė Galimybių pasą turi, tad nauji ribojimai jos nepalies. „Jeigu pasiskiepytų visi, būtų mažiau ir draudimų, ir susirgimų“,- teigė moteris.
Nuo vakar, asmenims, neturintiems Galimybių paso (GP), nebus galima patekti į maitinimo įstaigas, sporto klubus, grožio salonus, ne pirmo būtinumo prekių parduotuves ir kitas įstaigas. Pasus turintys biržiečiai pyksta ant tų, kurie to nepadarė, nes „per tokius ir taikomi ribojimai“. O vakcinuotis neketinantys žmonės ramūs – GP jiems nereikalingas, išsivers ir be jo. Naują tvarką kritiškai vertina ir smulkiojo verslo atstovai.

Grės didžiulės baudos

Nuo pirmadienio GP neturintys gyventojai galės lankytis tik būtinųjų prekių prekybos vietose, kurių plotas neviršija 1500 kv. metrų ir, jei jos turi atskirą įėjimą iš lauko. Todėl lankymasis maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių, augalų, sėklų, trąšų pardavimo vietose bus atviras visiems. Taip pat atviros išlieka laidojimo paslaugų ir reikmenų parduotuvės, GP nereikės degalinių klientams ar viešojo transporto keleiviams. Įstaigoms ar prekybos įmonėms, kurioms leista aptarnauti klientus tik su GP, tačiau priims ir jų neturinčius, grės baudos nuo 1500 iki 6000 eurų. Pastaruoju metu pasigirdo komentarų, kad žmonės GP nusiperka arba pateikia kito asmens galimybių pasą. Nustačius tokius pažeidimus, asmenys taip pat bus baudžiami.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/