Netinkamas vadovėlis išimtas iš apyvartos – sprendimas, kurio reikėjo vakar...

V. Leščinskienės nuotr.
Nuo šiol rusų kalbos vadovėliai bus atidžiai peržiūrimi, kad nebūtų propagandos, tačiau mokytojai patikina, jog patys geba atsirinkti, kas ideologiniu požiūriu netinkama.
Nacionalinė švietimo agentūra, atsižvelgdama į šiandieninius įvykius Ukrainoje, pradėjo atidžiau domėtis rusų kalbos vadovėlių, iš kurių mokosi vaikai Lietuvos mokyklose, turiniu. Vienas vadovėlis „V dobryj put!“ pripažintas netinkamu ugdymui, kituose dar ieškoma galimų propagandinių elementų.

Mokytojai moka atsirinkti

Biržų „Saulės“ gimnazijos rusų kalbos mokytoja Almida Snukiškienė iš vadovėlio „V dobryj put!“ gimnazistų tikino nemokanti. „Labai seniai turėjome jų, bet labai nepatiko, nes „sausas“ vadovėlis. Tikrai tiesa, kad jame yra ir politikos. Mano manymu, gerai, kad jį išėmė iš apyvartos“,- sako pedagogė.

„Dirbame iš „Šag za Šagom“ vadovėlių. Ten politikos nėra, temos daugiau buitinės. Mokomės apibūdinti charakterio savybes, mokomės muzikos stilius, profesijas, lietuviškas šventes, namų apyvokos daiktus, prekes parduotuvėje ir t.t. Jei rašome draugui laišką, tai niekur nėra apibrėžta, kad tas draugas turi būti iš Rusijos. Yra susipažinimo su rusų kultūra temos, bet ten nėra jokių žemėlapių, politikų veidų, rašoma apie turistinius objektus, pavyzdžiui, visame pasaulyje žinomą Ermitažo muziejų. Iki šiol nuo kultūrinių temų susilaikome, jų neliečiame, gvildename tik buitines temas – to, ko vaikams labiausiai gali prireikti gyvenime“,- paaiškino dalyko mokytoja. Jos nuomone, šios serijos vadovėliuose ministerija negalėtų rasti priekabių.

„Mokytojai nėra kvaili ir geba atsirinkti, iš ko mokyti vaikus. Instrukcijos yra vaikiški žaidimai“,- mano pašnekovė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com