Nespresso kapsulės: vos viena akimirka iki jūsų mėgstamos kavos puodelio

Kavos Draugas nuotr.

Karštu vandeniu užplikyti kavos tirščiai – daugelio žmonių mėgstamas rytinis gėrimas, pažadinantis iš miego ir suteikiantis energijos. Tačiau pastebima, kad kavos kultūra Lietuvoje keičiasi, o su ja ir kavos gaminimo būdai. Nenorintys gerti kavos su tirščiais arba ieškantys naujų kavos gaminimo būdų, dabar dažniau pasirenka įvairius kavinukus – filtrinius, prancūziškus, moka kavavires, arba skirtingus kavos aparatus. Visgi automatiniai arba pusiau automatiniai kavos aparatai dažnai užima daugiau vietos virtuvėje ir juos sunkiau prižiūrėti. Norėdami, kad kokybiška kava galėtų mėgautis kiekvienas, kavos gamintojai sukūrė kompaktiškus, lengvai valdomus ir nereikalaujančius daug priežiūros Nespresso kavos aparatus. Tiesa, juose naudojamos ne kavos pupelės, bet kavos kapsulės. Nebandžiusiems šio kavos aparato gali atrodyti, kad Nespresso kapsulės turi ribotą skonių pasirinkimą, tačiau neapsigaukite. Šio tipo kavos kapsulės gali pasiūlyti itin plačią skonių paletę, kurioje rasite juoda, espresso kava, karamelinius, vanilinius poskonius ir net ekologiškus pasirinkimus.

Nuotraukos teisės priklauso: Kavos Draugas

Nespresso kapsulių skonių paletė

Nespresso kapsulės dovanoja progą mėgautis įvairių tipų kava, kurios skonis primins profesionalaus baristo ruoštą kavą. Tikriems kavos gurmanams patiks vieno, bet tobulo gurkšnio espresso kava. Mėgstantys įprastą juodą kavą tikrai liks sužavėti americano kavos kapsulėmis. Ieškantys įdomesnių skonių, susigundys uogų poskoniu, gėlių bei citrusinių vaisių natomis, obuoline rūgštele, juodojo šokolado, medienos ar kepintų dribsnių skoniu. Mėgstančius intensyvesnes ir sodresnes tekstūras, pavergs nuostabus kremiškumas, stiprus, likeriškas skonis, saldymedžio, riešutų sviesto bei šokoladinių saldainių aromatas bei karamelės poskonis. Gomurį pakutens ir subtilus graikinių riešutų skonis bei raudonųjų vaisių ar pieniško šokolado natos. Visus šios skonius, poskonius ir aromatus rasite plačiame Nespresso kapsulių asortimente. Liks tik nuspręsti, kokį skonį norite pajusti savo rytiniame kavos puodelyje.

Kapsulių tipai: vienkartinės ar daugkartinės?

Nespresso kavos aparatai tapo populiarūs ne tik dėl išskirtinės skonių paletės, bet ir dėl daug pastangų nereikalaujančios aparato priežiūros, nes viena Nespresso kapsulė lygu vienas tobulas kavos puodelis. Tokios vienkartinės kapsulės leidžia greitai ir lengvai mėgautis norimo skonio kava. Nors vienkartinės kapsulės itin patogus būdas pasigaminti kavos pasidarius kavą reikia išimti kapsulę iš aparato ir ją išmesti į šiukšlių dėžę, tai nėra itin draugiškas sprendimas gamtai. Tačiau su Nespresso kapsulėmis, visada yra geresnė išeitis. Pasirinkę daugkartines kapsules saugosite gamtą ir sumažinsite išmetamo plastiko kiekį.

Daugkartinės kapsulės gaminamos iš nerūdijančio plieno, be to, jos yra visiškai pritaikytos Nespresso kavos aparatams, todėl galėsite naudotis šias kapsules visą gyvenimą, negadindami kavos aparato. Be to, šis sprendimas padės jums sutaupyti pripildykite daugkartinio naudojimo Nespresso kapsules savo mėgstama malta kava ir mėgaukitės tobulu kavos puodeliu neteršiant gamtos.

Asociatyvios nuotraukos šaltinis: pexels.com

Kavos skrudinimo lygis

Be jau minėtų kavos kapsulių privalumų, nevalia užmiršti ir skirtingų skrudinimo lygių, pagal kuriuos galima rinktis šias kapsules. Mėgstantys švelnią, šiek tiek rūgštoką kavą, gali rinktis kapsules, užpildytas šviesiai rudos, matinės spalvos, lengvai paskrudintų pupelių malta kava, kuri atitiks šviesų arba vidutinį šviesų skrudinimo lygį. Ieškantiems saldesnio ir labiau subalansuoto skonio, siūloma išbandyti americano kapsules, kuriose malta kava bus vidutinio ar vidutinio tamsaus skrudinimo lygio. Mėgstantys kartesnį ir intensyvesnį skonį bei riešutinį, ilgai gomuryje juntamą poskonį, rekomenduojama įsigyti espresso kavai ruošti tinkamas kapsules, užpildytas tamsios spalvos ir lengvo žvilgesio malta kava, kurios gamybai pasirinktas tamsus skrudinimo lygis.

Kavos regionas

Nespresso kapsulės taip pat skirstomis pagal kavos regionus, todėl mėgstamą kavą galėsite rinktis pagal šalį, iš kurios ji atkeliavo. Skirtinguose regionuose augantys kavamedžiai brandina skirtingas natas ir poskonius atskleidžiančias kavos pupeles, kurių skonį ir aromatą formuoja klimato sąlygos bei iš dirvos gaunami mikroelementai. Iš Azijos (Indijos ir Vietnamo) ir Indonezijos salų (Sumatros) atgabentos kavos pupelės išsiskirs stipriu ir sodriu skoniu, turinčiu šiek tiek saldumo, kurį suteikia vulkaninis Indonezijos dirvožemis. Iš Centrinės Amerikos (Hondūro) atkeliavusi kava dvelks sodriomis šokolado natomis, lydimomis citrusinių vaisių rūgštelės. Iš Pietų Amerikos (Brazilijos) atvežta kava alsuos pikantiškomis žolelėmis, riešutų, šokolado ir slyvų natomis bei kremine konsistencija.

Kapsulių ypatybės

Kiekvienas žmogus – skirtingas – mėgstantis saldesnę, kartesnę, o gal rūgštesnę kavą, pasirenkantis tamsų arba šviesų pupelių skrudinimo lygį, vertinantis iš skirtingų kavos regionų atvežtą kavą. Kad Nespresso kapsulės atlieptų skirtingų žmonių skonius, įpročius ir pasirinkimus, kapsulių gamintojai kuria ne tik įvairių skonių ar skirtingų skrudinimo lygių kavos kapsules, bet taip pat siūlo pasižvalgyti po ekologiškas ar neturinčias kofeino kavos pasirinkimus.

Kavos kapsulės be kofeino – puikus pasirinkimas maitinančioms ir besilaukiančioms moterims, žmonėms, turintiems širdies problemų ir visiems, kurie nori mėgautis kava ne tik rytais, bet ir vėlų vakarą. Šiose kavos kapsulėse kofeinas pašalinamas natūraliu būdu – taikant CO2 metodą, todėl kavos kokybė nuo to tikrai nepakis. Kai kurios kavos be kofeino kapsulės taip pat yra pripildytos vitaminais nagams, plaukams ir odai, todėl vienu šūviu nušausite net du zuikius – pasimėgausite skania kava ir pasirūpinsite savo sveikata bei grožiu.

Vertinantys kokybišką skonį ir aromatą, tikrai bus sužavėti ekologiškomis kapsulėmis, kurios užpildomos kava, atkeliavusia iš smulkių ekologinių ūkių. Kai kurių gamintojų ekologiškos kapsulės yra 100 % kompostuojamos, todėl pasilepinę kavos puodeliu neteršite gamtos.

Nuotraukos teisės priklauso: Kavos Draugas

Viena kapsulė – vienas tobulas kavos puodelis

Nespresso kapsulės – inovatyvus būdas greitai ir lengvai mėgautis išskirtinio skonio kava. Įsigiję daug nekainuojantį ir mažai vietos užimantį Nespresso kavos aparatą ir vienkartines ar daugkartines kapsules, galėsite mėgautis skirtingų skonių, tekstūrų kava, kurios gamybai naudojamos skirtingų skrudinimo lygių kavos pupelės, atvežtos iš įvairių regionų nuo Centrinės Amerikos iki Azijos. Mėgstantys kavą, tačiau negalintys vartoti kofeino, džiaugsis kavos kapsulėmis be kofeino, o ieškantys rūšinės, kruopščiai atrinktos kavos, galės jos pasigaminti naudodami ekologiškas kavos kapsules. Taigi, naudojant Nespresso kapsules, mėgautis kava išties paprasta.

Užs. 8960