Neprižiūrėti mokyklų stadionai – aplaidumas ar finansavimo trūkumas?

B. Petkevičiūtės nuotr.
„Atžalyno'' mokyklos stadionas atrodo tarsi nenaudojamas, o šios ugdymo įstaigos vadovas Vaidotas Butkevičius sako, kad moksleiviams fizinio lavinimo pamokų metu geriau bėgioti ant žolės, negu arimais - bus tvarka tada, kai skirs finansavimą.
Biržų „Atžalyno“ pagrindinė mokykla naujus mokslo metus pradėjo taip, kaip ir kasmet – su vis dar apleistu stadionu. Jo būklė tokia, kad galima suabejoti, ar fizinio lavinimo pamokos jame išvis gali vykti. Mokyklos vadovas Vaidotas Butkevičius teigia, kad stadionas – ne didžiausia problema – mokykla jau kelerius metus negauna higienos paso, nes nesulaukia finansavimo. Tačiau savivaldybės tarybos nario Petro Plepio nuomone, bėda ne finansavimas, o vadovo aplaidumas ir iniciatyvos trūkumas.

„Apžėlusi“ problema

„Ar tokiomis sąlygomis gali vykti fizinio lavinimo pamokos“,- rugpjūtį vykusiame Biržų rajono savivaldybės tarybos posėdyje piktinosi tarybos narys P. Plepys. Jis siūlė politikams nuvažiuoti ir įvertinti Biržų „Atžalyno'' pagrindinės mokyklos stadioną, kuriame želia žolė, bėgimo takeliai apleisti, o šuolių sektoriaus beveik nelikę. Tuomet savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Eugenijus Januševičius pripažino, kad problema egzistuoja jau ne pirmus metus.

“Stadionas – nerenovuotas. Tokia situacija – net tik „Atžalyne“, bet ir kai kuriose kitose mokyklose. Mokyklų darbuotojai pagal galimybes tvarko ir, manau, kad iki rugsėjo pirmosios bus sutvarkyta“,- vylėsi vedėjas ir akcentavo, kad gerą sporto bazę Biržų mieste turi tik viena Kaštonų pagrindinė mokykla.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/