Nepalaiminti parko planai lauks kitų metų

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Vakar buvo paskutinė diena, kai biržiečiai galėjo keliauti nauju autobusu.
Ne visi „Biržų autobusų parko“ planai palaiminti savivaldybėje, tačiau M. Šernas vis tiek idėjų neatsisako ir žada jas siūlyti iš naujo kitąmet. O kol kas jau suderėta paskola tarpmiestieniams autobusams. Beje, svajoto žemagrindžio miesto autobuso nebus.

Naujojo autobuso keleiviai nebeišvys

Biržų miesto autobusų keleiviams teks nusivilti. Šiandien ryte stotelėse naujojo ISUZU autobuso nebesutiks. Gaila, ne tik šiandien. Praėjo mėnuo nuo bandomojo laikotarpio pradžios, skirto tiek gyventojams, tiek Biržų Autobusų parkui įvertinti naujutėlaitį autobusą.

Šis ISUZU autobusas atitiko visus poreikius, gyventojams tenkinti. Žemagrindis, temdytais langais, tylus, patogus, pritaikytas neįgaliesiems ir, žinoma, ekonomiškesnis. Autobusas – visiška priešingybė mūsų miesto autobusų parko turimiems miesto maršrutais važiuojantiems autobusams.

Deja, norai su galimybėmis prasilenkia. Autobuso nuoma mėnesiui atsiėjo 800 eurų. Autobusų parko direktorius Marius Šernas pasakojo, kad su autobusu tenka atsisveikinti. Bet siekiamybė įsigyti liko. Direktorius tikisi, kad galbūt jau kitais metais Autobusų parkas galės įsigyti naują autobusą, galbūt ir be savivaldybės pagalbos.

Marius Šernas sakė, kad atsiliepimų sulaukė daug. Tiek vairuotojai, tiek keleiviai autobusą vertino tik gerai. Deja, šiandien visi vėl grįžta į senuosius geltonuosius miesto autobusus.

Verslo planas tarybos nepasiekė

„Biržų Autobusų parko“ direktorius Marius Šernas pasakojo, kad buvo parengtas verslo planas, kuriame numatyta atidaryti automobilių remonto dirbtuves. Vizija buvo remontuoti ne tik autobusų parko techniką, bet savo paslaugas siūlyti ir verslui, savivaldybės įmonėms. M. Šernas nusivylė, nes savivaldybė šios vizijos nepatvirtino. Pasak direktoriaus, savivaldybė neturi lėšų prisidėti prie šios iniciatyvos. Nepaisant to, kad šiais metais verslo planas nebuvo patvirtintas, patobulinus jis bus siūlomas kitais metais. -Galbūt savivaldybėje atsiras lėšų,- svarstė M. Šernas.

Paskolą ims iš „Šiaulių banko“

Rugpjūtį rajono tarybos nariams patvirtinus laidavimą paskolai, jau sudaroma viešųjų pirkimų komisija naujiems autobusams įsigyti. M. Šernas atskleidė, kad skolinsis iš palankiausią pasiūlymą pateikusio „Šiaulių banko“, kuris priskaičiavo mažiausias palūkanas.

Už 375 000 eurų paskolą autobusų parkas įsigis 2 tarpmiestinius ir 1 priemiestinį autobusą.

Iš pradžių planuota pirkti du didelius tarpmiestinius autobusus. Tačiau nepataisomai sugedus vienam priemiestiniam autobusui, planus teko keisti. Bus įsigyjamas vienas didelis ir vienas nedidelis tarpmiestinis autobusas bei vienas nedidelis priemiestinis autobusas. Kada Biržus pasieks naujieji pirkiniai, dar neaišku.