Aš nekuriu filmų, aš tik filmuoju, filmuoju...

Ž. Maniko nuotr.
Minint 100-ąsias gimimo metines, amerikietiškojo avangardinio kino krikštatėviu tituluojamam Jonui Mekui pačiame Biržų miesto centre atidengta skulptūra.
Prieš pat Kalėdas, minint 100-ąsias gimimo metines, amerikietiškojo avangardinio kino krikštatėviu tituluojamam Jonui Mekui pačiame Biržų miesto centre atidengta skulptūra. Monumentą šiai šviesaus atminimo asmenybei sukūrė Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto docentas Marius Norkus.

Skulptūra pritaikyta Biržų aplinkoje

Nors monumento autoriaus doc. M. Norkus dėl ligos dalyvauti iškilmingoje ceremonijoje negalėjo, su juo pavyko susisiekti telefonu. Menininkas komentavo, kad versijų dėl skulptūros J. Meko įamžinimui buvo ne viena, tačiau lemiamas faktorius buvo – aplinka.

„Aplinka lėmė skulptūros dydį ir formą. O simboliai, kurie sudėti į skulptūrą, labai aiškiai atspindi J. Meko asmenybę – tai yra citata, filmavimo kameros, kurios būtent tokios firmos, kokiomis filmavo ir pats avangardo kūrėjas. Tai labiau kamerinė skulptūra, pritaikyta šioje erdvėje“, – sakė skulptūros kūrėjas.

Pasak skulptoriaus, variantų, kaip turėtų atrodyti skulptūra, buvo gal 40, tačiau lėmė aplinka. „Aplinkui – daug vizualaus triukšmo, tad iššūkių tikrai buvo. Įtupdyti skulptūrą į jau suformuotą erdvę – užduotis nelengva“, – teigė pašnekovas.

Pasak meno kūrėjo, savivaldybėje iš pateiktų monumento variantų, buvo pasirinktas geriausiai atspindintis J. Meko gyvenimą ir tinkantis aplinkai.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com