Ne­gi­mu­sių kū­di­kių is­to­ri­jos – gy­vy­bė yra di­džiau­sia ver­ty­bė

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Panevėžio ortodoksų Kristaus Prisikėlimo parapijos klebonas kunigas Fiodoras Guriliovas sakė, kad abortą galima prilyginti nužudymui.
Lapkričio 23-ąją katalikai mini negimusio kūdikio dieną – būtent šiandien bažnyčių varpai gaudžia jų – negimusių, tačiau turėjusių sielą – atminimui. Dvasininkai tvirtina, kad nėštumo nutraukimas – sunki nuodėmė, tačiau kiti antrina, kad dėl šios netekties žmonės labai išgyvena. Medikų nuomone, tai – nėra absoliutus blogis, tačiau prieš ryžtantis nutraukti negimusio kūdikio gyvybę, moterims siūlo pagalvoti apie pasekmes.

Katalikai smerkia tokį poelgį

Vabalninko Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonas kun. ats. kpt. Jonas Tamošiūnas akcentavo, kad jis yra Bažnyčios dalis, todėl jai atstovauja ir gali tik priminti katalikams jau žinomus dalykus. „Nėštumo nutraukimas yra labai sunki nuodėmė. Anksčiau šią nuodėmę atleisti galėjo tik vyskupas arba jo įgaliotas kunigas. Prieš kelerius metus Popiežius suteikė teisę visiems kunigams šią nuodėmę atleisti. Bažnyčia sako, kad žmogus yra nuo pat pradžios“,- kalbėjo kunigas Jonas. Jis pasakojo, kad literatūroje yra matęs vaisiaus mezgimąsi motinos įsčiose nuotraukų. Todėl jam yra protu sunkiai suvokiama, kaip vos kelių savaičių, jau besiformavus vaikelio galūnėms, kūdikio atsikratoma.

Dažniausiai moterys supranta, kad padarė klaidą ir gailisi, todėl eina pas dvasininkus prašyti nuodėmės atleidimo, nes tikisi atsikratyti kaltės jausmo. „Per mano 25 kunigavimo metus neprisimenu, kad būtų atėjusi moteris prašyti atleisti nuodėmę dėl nėštumo nutraukimo. Privačiai esu turėjęs pokalbį su moterimi, kuri dalinosi savo išgyvenimais šia tematika. Moteris labai pergyveno dėl to, sielojosi, ji tą, negimusį savo vaikelį, sapnuodavo. Manau, kad būtent sielvartas ir iššaukė tuos sapnus. Kadangi tai buvo seniai – detalių nepamenu, tačiau ji atėjo pasikalbėti praėjus keleriems metams po to įvykio. Toks žingsnis užkrauna ant pečių kaltės jausmą, kurį tenka neštis visą gyvenimą“,- įspėja klebonas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/