Naujovės gyvūnų ženklinimui

Skaitytojo nuotr.
Augintinius nuo šiol galės ženklinti ne tik veterinarijos gydytojai, bet ir baigę specialius kursus.

Gyventojai, auginantys šunis, kates ar šeškus, privalo juos ženklinti mikroscema. Tiems, kurie gyvūną laiko nuo šių metų gegužės, privalo suženklinti augintinius iki kitų metų gegužės. Gimę nuo gegužės mėnesio, augintiniai turi būti paženklinti per keturis mėnesius. Kitam savininkui perduoti gyvūną galima tik paženklintą ir užregistruotą.

Biržų gyvūnų globos įstaiga VŠĮ „Mažas draugas“ vadovė Anželika Jaškuvienė pasakojo, kad artimiausiu metu įstaigoje dirbantiems žmonės bus sudaryta galimybė baigti specialius mokslus dėl gyvūnų ženklinimo. „Mūsų įstaigoje esantys gyvūnai suženklinti ir tam yra skirtos nemažos pinigų sumos“,- teigė įstaigos vadovė.

Šiomis dienomis Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas nurodė, kad gyvūnus ženklinti galės ir neturintis tam kompetencijos žmogus, tačiau baigęs specialius mokymus. Ši pataisa leidžia minėtą procedūrą atlikti ne tik veterinarijos gydytojams, bet ir veisėjams, gyvūnų globos įstaigoms, net gyvūnų grožio salonų darbuotojams. Nauja ir tai, kad veisėjai turės pranešti registrui visas patelių ir patinų kergimo, patelių dirbtinio apvaisinimo datas. Ši naujovė yra skirta siekiant stebėti, ar veisėjai ne per dažnai kergia augintinius.

Ženklinimo ir registravimo paslauga kainuoja apie 15-20 eurų, o nuo šiol baigę specialius mokymus, žmonės galės patys atlikti šią procedūrą, todėl sutaupys. Biržų rajone paženklinti ir užregistruoti 1157 naminiai gyvūnai, iš kurių 826 – šunys, 330 – kačių ir vienas šeškas.