Nauji automobiliai jau keliauja į Biržus

Naujas autobusiukas specialiai pritaikytas žmonių su negalia poreikiams, yra gero pravažumo.
Sumokėjus socialinę paramą ir pašalpas, liko lėšų. Už dalį jų nupirkti automobiliai kelioms įstaigoms. Vienos naujais automobiliais jau džiaugiasi, o kitos jų vis dar laukia.

Išspręs sunkumus

Į Biržų raj. Legailių globos namus devynvietis mokroautobusiukas jau atkeliavo, tačiau kol kas jis neeksploatuojamas. Pasak direktoriaus Renaldo Simėno, automobilis yra ruošiamas žiemai, kad būtų apsaugotas nuo rūdžių ir kitų galimų pažeidimų. Naujasis mikroautobusiukas kainavo beveik 31 tūkst. eurų, jame yra 9 sėdimos vietos, pritaikytas neįgaliesiems – telpa du neįgaliųjų vežimėliai. Iki šiol globos namai turėjo du senus automobilius, kuriuos nuolat tekdavo remontuoti.

-Dabar nebebaisios jokios žiemos, nes autobusiukas yra varomas visais ratais. Jis talpus, šiuolaikiškas, pritaikytas žmonėms su negalia ir turi reikiamą įrangą viduje. Patogus ir keleiviams, ir vairuotojui,- džiaugėsi R. Simėnas. Direktorius pasakojo, kad senaisiais automobiliais nuvažiuoti į vienkiemius būdavo sunku, o dabar ši problema išsispręs.

Viešieji pirkimai baigti

Socialinių paslaugų centras taip pat turi naują automobilį, bet juo važinėti dar negali, nes pritaiko neįgaliesiems.

„Vaiko užuovėjai“ lengvasis automobilis ir mikroautobusiukas jau nupirkti ir netrukus pasieks įstaigą. Be žadėto automobilio kol kas liko Biržų rajono seniūnija. Prieš kelis metus visos rajono seniūnijos pasipildė naujomis transporto priemonės, o Biržų seniūnija – ne. Todėl iš šių metų nepanaudoto biudžeto buvo nuspręsta nupirkti automobilį šiai seniūnijai. Pasak Socialinės paramos skyriaus vedėjo K. Knizikevičiaus, viešieji pirkimai jau baigti, visos procedūros įvykdytos, tad nauja transporto priemonė į seniūniją atkeliaus jau netrukus.