Nauji akiniai – prabanga, pirkti dėvėtus – pasiteisinantis taupumas?

B. Petkevičiūtės nuotr.
Viename Biržų optikos salone dirbanti R. Murnikienė teigia, kad vis dažniau akinių prireikia jaunimui arba vaikams. To priežastis – išmanieji įrenginiai, nuo kurių jaunimą sunku atplėšti.
Ne smalsumas mus veda į gydytojo kabinetą, bet noras gyventi sveikiau. Pravėrusi Biržų optikos salono duris, ne tik sužinojau apie savo akių būklę, tačiau optometrininkė Reda Murnikienė papasakojo ir apie tai, kad pacientai per mažai dėmesio skiria regėjimui, kokias klaidas jie daro rinkdamiesi akinius.

Klientai jaunėja

Reda optikos salone dirba jau penkiolika metų. Nemažą darbo patirtį sukaupusi specialistė pastebėjo, kad žmonės per mažai dėmesio skiria regėjimui, todėl situacija nuolat blogėja.

“Anksčiau akinių labiau reikėdavo vyresnio amžiaus žmonėms, o dabar – vaikams ir jaunimui. Pastebiu, kad ateina jaunos mamos ir savo atžaloms jau renka akinukus. Taip pat salone lankosi jaunesni nei keturiasdešimties žmonės pirkti akinių“,- pasakojo specialistė. Pasak jos, jaunimo akis labiausiai gadina išmanieji telefonai bei kompiuteriai.

“Seniau vaikams akinių reikėdavo rečiau, o dabar – vis dažniau. Priežastis paprasta – nebeišeina į lauką, daug laiko praleidžia akis įbedę į ekranus. Telefonai ir kompiuteriai skleidžia pavojingą mėlynąją šviesą, kuri kenkia regėjimui.Bet ši problema aktuali ne tik vaikams. Dabar viskas kompiuterizuota, tad daugumos vyresnių žmonių darbas susijęs su kompiuteriais. O dar nuotolinis mokymas karantino metu, kai ištisas dienas vaikai ir mokytojai nuo kompiuterio neatsitraukė“,- pasakojo R. Murnikienė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/