Naujasis poliklinikos direktorius Lukas Kalninis: „Žinojau, kur einu, tad manau, kad bus dar visko“

B. Petkevičiūtės nuotr.
Dvi savaites Biržų poliklinikos direktoriaus pareigas einantis naujasis įstaigos vadovas Lukas Kalninis didelių reformų nenumatęs, bet spragas, dėl kurių sulaukia daugiausia nusiskundimų, taisys pirmiausia.
Dvi savaites Biržų poliklinikos direktoriaus pareigas eina naujasis įstaigos vadovas Lukas Kalninis. Jis su „Biržiečių žodžiu“ sutiko pasidalinti mintimis apie tai, ar nebuvo baugu perimti didelės įstaigos šturvalo, kaip praėjo pirmosios savaitės naujoje darbo vietoje ir kokių pokyčių biržiečiai gali tikėtis.

Kokios Jums buvo tos pirmosios dvi savaitės naujajame darbe?

Žinoma, pirmosios dienos buvo sudėtingesnės. Nors su kolektyvu jau kaip ir susipažinome, bet vis dar vyksta apsižvalgymai. Laukiame, kokie patikslinimai dar bus dėl sveikatos reformos, kad žinotume, ką ir kaip tiksliau planuoti. Man labiau reikia pasigilinti ir dokumentacijoje, kuri yra specifinė. Bandau „šildytis“ kojas, kartais gaunu „ledo paketą“ ant čiurnų ir taip po truputį įsivažiuoju.

Kai laimėjote konkursą į poliklinikos direktoriaus vietą, buvo įvairių kalbų: per jaunas, be patirties ir pan. Ar jaučiate priešišką kai kurių biržiečių požiūrį į Jus?

Per tokį trumpą laiką dar neteko to pajausti. Bet, manau, kai reikės pradėti spręsti sudėtingesnius klausimus, tada ir matysime, kaip kas bus...

Kaip vertinate sveikatos reformą?

Visi labai norėtų, kad daugiau ir aukštesnio lygio paslaugų būtų galima gauti čia ir dabar, bet... Tai šiame darbe, kaip ir gyvenime – norisi geresnės mašinos ar susiremontuoti būstą, bet pažiūri, kiek sąskaitoje turi pinigų ir gyveni pagal galimybes. Manau, reformos reikia, nes viskas priklauso nuo finansų. Įgyvendinus reformą tikimasi, kad pagrindinės paslaugos turėtų priartėti prie žmonių, didės komandinis darbas, atsiras daugiau išvažiuojamųjų paslaugų.