Muzikos instrumentų mokykla nusipirko, o iš kur gauti kompiuterių?

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ramutė Petronytė bei direktorė Edita Timukienė pasakojo, kad mokykla gyvena įkurtuvių nuotaikomis.
65-ąjį rugsėjį formalųjį ugdymą papildanti Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokykla Biržų kultūros centre pasitiko su būriu auklėtinių ir jų tėvelių, pedagogais ir visa šios mokyklos bendruomene. Mokyklos direktorė Edita Timukienė dėkojo susirinkusiems ir neslėpė, jog buvo nelengvi metai, užsiminė apie laukiančius iššūkius.

Steigėjo pareigos

Nepaisant pasiekimų, mokykla gyveno įtampoje. Direktorė E. Timukienė kalbėjo apie vadovo pasikeitimą. „Ne paslaptis, kad šie pokyčiai nebuvo lengvi nei man, nei visam kolektyvui. Reikėjo laiko adaptuotis ir priprasti vieniems prie kitų. Prie iššūkių galima priskirti ir vykusį išorės auditą. Turiu pasidžiaugti, kad visa bendruomenė susikaupė ir esame vienintelė rajone formalųjį švietimą papildanti sertifikuota meninio ugdymo įstaiga“,- akcentavo direktorė.

Ji teigė, kad meno ir muzikos mokyklos yra priskirtos savivaldybėms, o šios, kaip steigėjos, turi rūpintis savo įstaigų gerove. „Prasidėjus pandeminiam laikotarpiui, mes įsitikinome, kad menininkams, grojantiems instrumentais, labai sunku ar net neįmanoma tinkamai lavinti savo įgūdžių, kai šalia nėra žmogaus, kuris galėtų padėti. O mokytojai padėti negalėjo dėl to, kad mokykla neturi tinkamos įrangos nuotolinėms pamokoms“,- paaiškino E. Timukienė. Ji bandė ieškoti pagalbos, tačiau sulaukė atsakymų, jog mokyklą priemonėmis turi aprūpinti steigėjas – savivaldybė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/