Muziejų nakties iliuzijas laistė lietus

Muziejų nakties iliuzijas laistė lietus

Muziejų nakties iliuzijas laistė lietus

Šiaulių „Aušros“ muziejaus Ch. Frenkelio viloje šeštadienį lankytojus į magijos pasaulį įtraukė „Iliuzijų parkas“. Magijos, burtų ir iliuzijos tema šiauliečiai prisijungė prie tarptautinės iniciatyvos „Muziejų naktis“, kuri šiemet sutapo su Tarptautine muziejų diena.

Simona PUŽAITĖ,

Giedrius BARANAUSKAS (nuotr.)

KRAUTUVĖLĖ: Deganti piniginė, magiškos kortos, pirštų giljotinos, besidauginantys triušiai, rinkinys jaunajam fokusininkui – tai tik keletas daiktų, kuriuos buvo galima įsigyti muziejuje veikusioje šiauliečio Aivaro Rusevičiaus magijos reikmenų krautuvėlėje.

„Žmones traukia fokusai, nes visi nori sugrįžti į vaikystę, kada tikrai tikėjo stebuklais. Suaugusieji nori jais tikėti“, – sakė A. Rusevičius. Prisimeni ne fokusą, o jausmą, kurį patiri, pamatęs fokusą. Jo nuomone, iliuzionistais gali būti visi, tereikia didelio noro, treniruočių ir atsidavimo.

FOKUSAI: „Kaip jis tai padaro?“ – svarstė žiūrovai, stebėdami iliuzionisto Rolando Kančausko iš Kelmės fokusus. Scenoje iš skarelės transformuodavosi balandis, rankose rasdavosi įvairūs daiktai.

MIMAI: Tarp lankytojų sukiojosi mimai – Šiaulių universiteto Menų fakulteto Teatro katedros estrados meno studijų programos studentai. Jie įtraukė į teatrališką žaidimą.

KONCERTAS: „Lietau, lietau, bėk iš kiemo“, – skandavo grupė „Liūdni slibinai“. Žiūrovams žaismingos ir pozityvios dainos padėjo užmiršti lietų – jaunimas prie scenos šoko energingai kaip muzikos festivalyje.

ORAS: Vakare prapliupęs lietus šiek tiek pavėlino programą, tačiau palindę po skėčiais lankytojai vaikštinėjo po Ch. Frenkelio vilos teritoriją.

SUKNELĖ: Floristė Miglė Plukienė sukūrė gėlių suknelę, kurią galėjo pasimatuoti visi norintieji.

TRIUKAI: Vaikai emocingai stebėjo šiauliečio iliuzionisto Mario Tarasini rodomus triukus, klausinėjo paslapčių.

EKSPOZICIJA: Nuo lietaus lankytojai slėpėsi muziejuje, apžiūrėdami nuolatines ekspozicijas.