Muziejaus prašymas biržiečiams

Šiais metais minime tautodailininko Vytauto Masiulio, gyvenusio ir kūrusio Biržų krašte, 100-ąsias gimimo metines.

Vytautas Masiulis nugyveno permainingą gyvenimą. Gimęs užsienyje, su tėvais septynerių grįžęs į Lietuvą, gyveno Prūdelių kaime, netoli Papilio. Piešti Vytautas Masiulis pradėjo tik keturiasdešimt penkerių, nebaigęs jokių mokslų, dar kartą patvirtindamas, kad kūrėjo prigimtis yra nepažini, pilna paslapties.

Vytauto Masiulio paveikslai buvo vertinami, dovanojami įvairiomis progomis. Tikėtina, kad biržiečių namus iki šiol puošia savito stiliaus tapytojo darbai. Tapytojo darbų yra ir mūsų muziejaus rinkiniuose.

Dailininko 100-ųjų gimimo metinių proga planuojame Biržų krašto muziejuje „Sėla“ 2020 m. liepos mėnesį surengti jo darbų parodą, kurioje bus eksponuojami tapytojo sūnui Vytautui Masiuliui priklausantys bei „Sėlos“ muziejuje saugomi tapybos darbai. Norėdami kuo plačiau atskleisti V. Masiulio kūrybą, prašytume visų, turinčių dailininko darbų ir norinčių bei galinčių juos paskolinti „Sėlos“ muziejuje liepos mėnesį vyksiančiai parodai, susisiekti su mumis iki birželio 30 dienos tel. 8 450 33390, 8 655 57738 arba el. paštu: l.kuncyte@birzumuziejus.lt