Moliūgai – gyvūnėliams

Per dvi dienas žmonės atnešė apie šimtą nebereikalingų moliūgų, kurie paskui virto pietumis gyvuliams.
Dvi dienas prie Biržų Turizmo informacijos centro stovėjo priekaba su besišypsančiais moliūgais. Tiesa, šypsotis oranžiniams gražuoliams kaip ir nebederėtų – netrukus šie atsidurs išalkusių gyvuliukų skrandžiuose.

Feisbuke Biržų TIC paskelbė akciją: antradienį – trečiadienį žmonės galėjo atnešti nebereikalingus moliūgus ir palikti tam skirtoje priekaboje. O surinktos daržovės keliaus pas ūkininkus, kurie jomis vaišins savo gyvulius. Tokia akcija Biržuose vykdoma pirmą kartą. TIC vadovė Raminta Indriulėnienė „Biržiečių žodžiui“ pasakojo, kad ši mintis kilo, kai pamatė tokią iniciatyvą kaimyniniame Rokiškyje.

R. Indriulėnienė sakė nesitikėjo, kad žmonės suneš tiek daug moliūgų – per dvi dienas buvo surinkta apie 100 oranžinių linksmuolių. Daugiausia moliūgų atnešė mamos su vaikais.

-Džiugu, kad žmonės prisidėjo prie akcijos. Iš pradžių maniau, kad surinksim kokią dešimtį, o sulaukėme net dviejų priekabų,- kalbėjo R. Indriulėnienė. Centro vadovė pasakojo, kad bendradarbiauti noriai sutiko ir ūkininkai, ir verslininkas V. Undzėnas, kuris paskolino priekabą moliūgams krauti.

Nors tokia akcija Biržuose pirma, ji pasiteisino. Todėl, pasak TIC vadovės, greičiausiai tai taps tradicija. R. Indriulėnienė svarstė, kad kitais metais gal prisidės ir medžiotojai, kad nebereikalingi šventiniai moliūgai nukeliautų ne tik pas gyvuliukus, bet jais pasilepintų ir miško žvėreliai.