Mokykloje sužalota pradinukė išgabenta į ligoninę

L. Bataitienės nuotr.
Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos Nemunėlio Radviliškio pagrindinio ugdymo ir daugiafunkciame centre įvyko nelaimė – ant pradinukės virto spinta, pirminiais duomenimis, mergaitė patyrė sunkią traumą ir buvo išgabenta į ligoninę.
Antradienį Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos Nemunėlio Radviliškio pagrindinio ugdymo ir daugiafunkciame centre įvyko nelaimė – ant mokinės griuvo spintelė ir, pirminiais duomenimis, sulaužė mergaitės dubens kaulus.

Ketvirtokės antradienis baigėsi ligoninėje, į kurią ji išgabenta tiesiai iš mokyklos. Mokyklos atstovai teigė, kad mergaitė sugalvojo užlipti ant spintelės, skirtos mokinių daiktams susidėti, ir ši griuvo tiesiai ant mokinės. Prispaustai pradinukei galėjo lūžti kaulai. Anot Centro vedėjos Vilmos Greviškienės, tikėtina, kad ketvirtokė spintelę užsivertė pati. „Surinkome liudininkų, kurie matė, kas įvyko. Spintelę mergaitė užsivertė pati. Patys dar aiškinamės situaciją. Nuolat bendraujame ir su mergaitės mama. Ruošiamės kreiptis į savivaldybę, pildome formas, kad praneštume apie šį nelaimingą atsitikimą“,- sakė mokyklos atstovė.

Susisiekus su Biržų rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėju Eugenijumi Januševičiumi supratome, kad savivaldybė apie šį nelaimingą atvejį nieko nežino. Skyriaus vedėjas Eugenijus Januševičius tikino, kad atvejis, jog spinta užgriūtų ant vaiko, yra išskirtinis. „Mokyklose yra įprasta, kad mokiniai traumas patiria kūno kultūros pamokose ar lauke, laukdami autobusiuko. Dažniausiai būna sumušimai, patempimai, kartais ir lūžiai. Saugumo reikalavimai nurodo, kad daiktai padėti, tarkime, ant spintų, gali būti ne aukščiau vaiko ūgio. Kiekvienais metais higienos tarnyba mokyklas tikrina ir vertina“,- kalbėjo skyriaus vedėjas. Pasidomėjus, ar ugdymo įstaigoje esančios spintos, skirtos vaikams, neturi būti saugiai pritvirtintos prie sienos, pašnekovas teigė, kad stabiliai stovinčių spintų nebūtina tvirtinti prie sienos.

Advokatas Laimutis Zaukevičius teigė, kad yra teismų praktika, kai turtinė arba neturtinė žala nukentėjusiajam priteisiama iš atsakingų mokymo įstaigų. "Turtinė ir neturtinė žala tai - patirtas skausmas išgyvenimai ir panašiai",- sakė advokatas.

Trečiadienį apie įvykį mokykloje policijai dar nebuvo pranešta.