Mokiniai pademonstravo žinias apie monsinjorą

Soc. tinklų nuotr.
Bibliotekoje Vabalninke vyko viktorina, skirta iš Kateliškių kaimo kilusiam monsinjorui Kazimierui Vasiliauskui atminti.
Vabalninke, Biržų Jurgio Bielinio bibliotekos struktūriniame padalinyje vyko 5-7 klasių viktorina, skirta monsinjoro Kazimiero Vasiliausko 100-osioms gimimo metinėms atminti.

Gimnazistams teko atsakyti į klausimus apie monsinjoro biografiją. Pavyzdžiui, kur pirmąsias Mišias aukojo monsinjoras, kaip Vabalninke įamžintas jo atminimas ir t.t. Taip pat teko iš nuotraukų atpažinti jo gyvenimo kelyje sutiktus svarbius asmenis. Pasak bibliotekininkės Vilmos Šulnienės, mokiniams į klausimus atsakinėti sekėsi labai gerai - jie puikiai pažįsta monsinjorą. Šauniausiai pasirodė šeštokai, tačiau be prizų nė vienas viktorinos dalyvis nebuvo paliktas, o dalį prizų mokiniams skyrė ištikima bibliotekos skaitytoja Inga Vaitiekaitė.
Pažinti monsinjorą K. Vasiliauską, jo spalvingą gyvenimą kviečiami visi vabalninkiečiai.
"Šiuo metu bibliotekoje veikia knygų paroda, skirta monsinjoro garbei, taip pat visai neseniai ta proga parengėme lankstinuką - jame sutalpinta visa koncentruota informacija. Kiekvienas skaitytojas užsukęs į biblioteką gali tą lankstinuką pasiimti išsinešiti",- sakė bibliotekininkė.