Ministro pozicija griežta: neatkūrusiems pievų, pritaikys sankcijas

delfi.lt nuotr.
Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sakė, kad suartų ilgalaikių pievų atkūrimo reikalavimai buvo priimti dar prieš jam atsidūrus ministro kėdėje.
Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas nesusikalba su žemdirbiais, tačiau tvirtina, kad ne jis dėl to kaltas, nes Lietuva turi įsipareigojimų Europos Sąjungai už gautas išmokas, todėl reikia paisyti susitarimų. Apie reikalavimus, kurie sukėlė pasipiktinimo bangą, „Biržiečių žodžio“ skaitytojams atsako pats žemės ūkio ministras K. Navickas.

Kodėl yra priimtas sprendimas atkurti užartas pievas?

Lietuva, kaip ir kitos ES valstybės narės, ūkininkaujantiems mokėdama išmokas už klimatui ir aplinkai naudingą žemės ūkio praktiką (žalinimo išmokos), yra įsipareigojusi išlaikyti tam tikrą daugiamečių pievų ir ganyklų (toliau – pievos) dalį nuo deklaruotų žemės ūkio naudmenų. Daugiamečių pievų ir žolynų santykinė dalis nuo deklaruotų plotų negali sumažėti daugiau nei 5 proc. lyginant su nustatytu referenciniu santykiu (2015 m.). Iki pat 2020 m. Lietuvoje išarta daugiamečių pievų dalis po truputį didėjo, bet neviršijo leistinos normos. Kadangi administruojant 2021 m. deklaravimo metu pateiktas paraiškas paaiškėjo, kad šis santykis pakito daugiau nei 5 proc., vadovaujantis reglamento nuostatomis, privalome pradėti pievų ploto atkūrimo procedūrą.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/