Milijoninį pelną skaičiavusią gelžbetonio gamyklą sunaikino „privatizacija“

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Praėjus 18 metų po gamyklos uždarymo, vaikštinėdamas jos teritorijoje ilgametis direktorius Antanas Kęstutis Paulauskas sako, kad nurieda ašara pagalvojus, kaip viskas buvo sukurta.
Kraupiai atrodantis griūvančių pastatų kompleksas Biržų mieste, J. Basanavičiaus gatvėje ne tik kelia pavojų, bet ir liudija sprendimus priėmusių žmonių klaidas – jeigu kadaise klestėjusią gelžbetoninių konstrukcijų gamyklą nebūtų leista privatizuoti, greičiausiai ir šiandien šimtą darbo vietų sukūrusi įmonė didžiulius mokesčius mokėtų rajono biudžetui. Tačiau po bankroto paskelbimo praėjus 18 metai, kaltų paieškos bevaisės ir bevertės.

Bandė išpirkti akcijas, bet nepavyko

Gelžbetoninių konstrukcijų gamykla buvo valstybinė įmonė, todėl, išleidus įstatymą, jos egzistencija priklausė nuo naujųjų savininkų. Nors Biržų gelžbetonio įmonė buvo šešta pagal dydį tokio tipo gamykla Lietuvoje ir jai teko išgyventi sunkius laikus, tačiau suklestėjo, kai perėmė vadovauti 35 metų Antanas Kęstutis Paulauskas, kilęs iš Daniūnų kaimo.

Visgi privatizacija kirto lemiamą smūgį. „Niekas neklausė nei darbuotojų, nei mano nuomonės. Nors tiek aš, tiek ir kiti, tuo metu turėję pinigų, pirkome įmonės akcijas, tačiau jų kiekio neužteko perimti gamyklą. Darbuotojai tikėjo šviesesniu rytojumi, tačiau jų nuomonė nebuvo svarbi. Vyko visuotinis privatizavimas. 1994 metais rajono vykdomojo komiteto potvarkiu gamykla buvo įtraukta į privatizuojamų objektų sąrašą“,- kalbėjo buvęs direktorius A. K. Paulauskas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/