Miesto metraštininkas pakvietė į kelionę laiku

Miesto metraštininkas pakvietė į kelionę laiku

Miesto metraštininkas pakvietė į kelionę laiku

Šiaulių fotografijos muziejuje atidaryta fotomenininko Algirdo Musneckio paroda. Jubiliejinėje 80-mečio parodoje „O buvo taip...“ pristatyta retrospektyvinė šiauliečio kūryba. Per paskutinius penkiasdešimt metų darytose nuotraukose įamžintas miestas, čia gyvenę ir kūrę žmonės.

Simona KVEDERYTĖ

simona.k@skrastas.lt

Istorinė vertė

„Tokia gausa susirinkusių žmonių įrodo, kad Algirdas yra nuo vaikystės šiaulietis. Su visais pažįstamas“, – sakė menotyrininkas Vytenis Rimkus, sveikindamas A. Musneckį. Pridūrė, kad svarbiausi fotomenininko objektai visuomet buvo miestas ir žmogus. Tai byloja ir naujoji paroda.

„Dėkoju, kad fotografijoje atradote būdą įprasminti ir įamžinti gimtąjį miestą. Jūsų dėka turime svarbų kelių dešimtmečių Šiaulių gyvenimo dokumentą“, – dėkojo autoriui Fotografijos muziejaus  vedėja Vilija Ulinskytė-Balzienė.

Šiaulių vicemeras Stasys Tumėnas įteikė fotomenininkui mero padėką už kūrybinį, pedagoginį, visuomeninį darbą, dėmesį fotografijos menui.

„Jūs esate istorinė atmintis. Kalbėti apie Algirdą Musneckį – kalbėti apie Šiaulių fotografijos istoriją. Jis yra ir Šiaulių universiteto metraštininkas“, – kalbėjo S. Tumėnas.

A. Musneckį sveikino ir žmona Birutė – įteikė jos sudarytą kraštotyrinę knygą „O buvo taip...“, kurioje aprašyta Musneckių šeimos istorija.

Nuotraukos be politikų

A. Musneckis pasakojo, kad šiai parodai nuotraukos atrinktos iš kone 50 parodų. Nuotraukose – Šiaulių miestas 1960–2015 metais, taip pat šiauliečiai – ypač daug tuometinio Šiaulių pedagoginio instituto ir dabartinio universiteto atstovų.

„Tais laikais fotografavau daug dėstytojų, studentų, kurie vėliau tapo žymiais mokslų daktarais, iškiliais žmonėmis. Miestą taip pat fotografavau – kai kurių rajonų visas gatveles esu išvaikščiojęs. Ilgainiui susikaupė didelis archyvas, kuris man ir kitiems tapo labai brangiu“, – sakė A. Musneckis.

Jis ypač mėgęs fotografuoti filologus ir fizikus, kultūros žmones. Politikus jo objektyvas aplenkdavo – dėl politikų kaitos ir nepastovumo.

Jis pasakojo pirmąjį fotoaparatą „Smena“ įsigijęs studijuodamas Šiaulių pedagoginiame institute. Fotomenininkas dabar turi surinkęs fotoaparatų, fotoobjektyvų kolekciją. Tradicinę techniką keisti skaitmenine nebuvo sudėtinga.

„Mėgstu tobulėti. Anksčiau ieškojome gerų ryškalų, fotopopieriaus, fotojuostų. Dabar skaitmeninė fotografija suteikia daug naujų galimybių. Tamsoje galima fotografuoti. Bet dabar juk ir „smartfounai“ atsirado. Tai kažkoks hibridas, kuris „šaudo“. Aš nelaikau jų fotoaparatais. Juk žodis susideda iš „foto“ ir „grafai“. Tai, vadinasi, mes esame grafai“, – iššifravo fotografas.

Vytauto RUŠKIO nuotr.

PARODA: Šiaulietis fotomenininkas Algirdas Musneckis atidarė jubiliejinę 80-mečio parodą „O buvo taip...“.

ISTORIJA: Algirdo Musneckio nuotraukose įamžinti Šiauliai – nuo 1960 iki 2015 metų.