L. Bataitienės nuotr.
Vertinimo komisijos pastebėjimu, ūkių savininkai rūpinasi ne tik savo, bet ir darbuotojų gerove, o apdovanojimų šį kartą buvo verti ir su meru Kęstučiu Knizikevičiumi įsiamžino stambių ūkių vadovai Žemės ūkio bendrovės "Agaro riešutas" vadovas Petras Vainoras ir šio ūkio atstovas, Tomas Trečiokas (Papilio miestelis) ir Vytautas Stankevičius (Juodžionių kaimas).
Spalio 20-ąją darbščiausi Biržų krašto žemdirbiai susirinko Pačeriaukštės kultūros namų salėje į konkurso „Metų ūkis 2023“ apdovanojimus. Komisijos nariai dar vasarą aplankė ir vertino penkiolika rajono ūkių, kurie šios šventės metu buvo apdovanoti, o iš jų atrinko tris geriausius, atstovausiančius rajonui respublikiniame konkurse „Metų ūkis“, tai: vidutinio ūkio savininkas Aurentas Kopūstas (Vabalninko sen.) ir jaunieji ūkininkai Rugilė Romankevičiūtė (Nemunėlio Radviliškio sen.) bei Rokas Plepys (Parovėjos sen.).

Vertino 15 ūkių

„Metų ūkio“ apdovanojimai – kone vienintelė šventė rajone, skirta ūkininkams, kasdien kantriai dirbantiems žemę, auginantiems grūdus, daržoves ir uogas, besirūpinantiems gyvuliais, gaminantiems pieną ir netgi turintiems perdirbimo įmonėles. Šįkart jie buvo susodinti prie vaišėmis nukrautų stalų ir pagerbti.

Kiekvienais metais Biržų rajono savivaldybės administracija, kartu su žemdirbiškomis organizacijomis, rengia konkursą „Metų ūkis“, o dalyvius siūlo seniūnai bei komisijos nariai.

Šiais metais mero potvarkiu sudarytoje konkurso „Metų ūkis 2023“ komisijoje dirbo: Lilija Vaitiekūnienė (mero patarėja, komisijos pirmininkė), Sandra Balčiūnienė (savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėja), Renata Giedrikienė (savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vyriausioji specialistė), Valerija Gražinienė (VšĮ „Tatulos programa“ direktorė) ir Tadas Micikevičius (Biržų rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas) arba jį pavadavusi Jūratė Ratnikienė, taip pat Vaidutė Stankevičienė (Biržų rajono žemdirbių asociacijos pirmininkė).

L Vaitiekūnienė priminė, kad šis konkursas skirtas paskatinti ūkius siekti inovacijų, gamybinio efektyvumo, ekologinės pusiausvyros, stiprinti bendruomeniškumą, skleisti ūkio gerąją patirtį. Prioritetas atrenkant ūkius – anksčiau konkurse nedalyvavę ūkiai arba įmonės.

S. Balčiūnienė teigė kasmet kažką naujo, inovatyvesnio pastebinti rajono ūkiuose. O labiausiai ji dėmesį atkreipė į ūkių savininkų pagarbą darbuotojams. R. Giedrikienei įsiminė Širvėnos seniūnijoje ūkininkaujančio Kinto Marinsko saulėgrąžų laukai, taip pat Pabiržės seniūnijoje ūkį įkūrusios Erikos Bistrickaitės ūkis, kuriame ji daržininkystę vysto kartu su vyru iš Australijos.

Komisijos nariai liepos mėnesį aplankė ir vertino net 15 ūkių, įsikūrusių Biržų rajone. Balai buvo skaičiuojami už kvalifikaciją, sodybos aplinkos sutvarkymą, privažiavimą prie sodybos, kelių, pasėlių, pastatų būklę, apsirūpinimą technika, produkcijos realizaciją ir kt. Ar teisinga vertinti kelius, kurie priklauso rajono savivaldybei arba kelių direkcijai – verta pamąstyti, tačiau šį kartą ne apie tai.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com