Meras su „bendražygiais“ – kaltinamųjų suole

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas, sulaukęs kaltinimų dėl protekcijų į savivaldybės įstaigos vadovo postą, teismo suole sakė, kad prokurė daug prifantazavo.
Panevėžio apygardos teismas ketvirtadienį pradėjo nagrinėti kyšininkavimu kaltinamo Biržų rajono savivaldybės mero Vyto Jarecko ir dar keturių asmenų baudžiamąją bylą. Rajono vadovas ketvirtadienį dalyvavo teisme, todėl savo dienotvarkėje nurodė, jog atostogauja.

Įtarimai piktnaudžiavimu

Kaip skelbė prokuratūra, įtariama, kad veikdamas bendrininkų grupėje su tuomečiu Biržų rajono savivaldybės administracijos direktoriumi Vidu Eiduku, meras galbūt neteisėtai siekė savivaldybės įsteigtos viešosios įstaigos direktoriaus atleidimo ir kito asmens paskyrimo į šias pareigas. Buvusiam Biržų rajono savivaldybės administracijos direktoriui V. Eidukui pareikšti kaltinimai ir dėl minėto kyšininkavimo epizodo, veikiant bendrininkų grupėje su V. Jarecku, ir dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Kaltinimai dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi organizavimo, veikiant bendrininkų grupėje, pareikšti ir buvusiam Seimo nariui Viktorui Rinkevičiui. V. Rinkevičius ir V. Eidukas buvo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) nariai, o V. Jarecką ši partija 2019 metais iškėlė į Biržų merus.

Teismo posėdžio metu visi dalyviai – Biržų rajono savivaldybės Parovėjos seniūnijos seniūno pavaduotojas E. T., viešumoje anksčiau skelbti V. Rinkevičius, V. Eidukas, V. Jareckas ir buvęs Biržų rajono savivaldybės tarybos narys Ritas Vaiginas – buvo supažindinti su kaltinamuoju aktu, kuriame nurodyta, kuo yra įtariami. Teismo posėdžio metu buvo prašoma dvi bylas atskirti, nes jos turi tik vieną sąsają – V. Eiduką. Abiejose bylos dalyse V. Eidukas kaltinamas piktnaudžiavu tarnybine padėtimi ir tokiu būdu pažeidusiu įstatymą.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/