Medicinos seselė atsipalaiduoja kurdama eiles

Asmen. nuotr.
"Žmonės kalba, kad kūrėjai yra priplaukę, bet man tai nerūpi",- sako A. Valeckienė.
Biržų ligoninės bendrosios praktikos slaugytoja Audronė Valeckienė prieš Kalėdas padovanojo atminimo dovaną ne tik sau, bet ir kitiems. Penkerius metus kurtas eiles sudėjo į pirmąją savo eilėraščių knygą „Pakelėm nubėga pušys“. Jos planuose – jau ir antroji.

Visada traukė prie meno

A. Valeckienė visą gyvenimą ligoninėje dirba medicinos sesele. Tačiau tai ne vienintelis dalykas, kam moteris save atiduoda – prie širdies ir poezija. Audronė priklauso ir Biržų literatų klubui „Versmė“.

-Pamenu, dar būdama trečioje klasėje sukūriau savo pirmąjį eilėraštį, kuris man labai įstrigo, jį galėčiau padeklamuoti ir dabar. Man taip patiko tas jausmas, kuris užliedavo jį skaitant, kad norėjau jį dar ne kartą patirti,- pasakojo Audronė. Tačiau ilgą laiką kūrybą palikusi nuošalyje, moteris į ją vėl pasinėrė tik prieš penkerius metus. Ir visai atsitiktinai. Parašė eiles seserims gimtadienio proga. Nuo tada vėl pasidavė kūrybinei jėgai, kuri ją visada traukė. Ėmė kurti. Apie viską: gamtą, buitį, būtį, meilę, gyvenimą.

-Pabandžiau parašyti sveikinimą – eilėraštį seseriai gimtadienio proga. Paskui – kitai seseriai. Taip ir prasidėjo. Aišku pirmosios eilės nebuvo tobulos, bet paskui išeidavo jau vis geresnės,- kalbėjo Audronė.

Toliau skaitykite elektroninėje laikraščio versijoje (PDF 3 Eur/mėn.) http://old.skrastas.lt/subscription2/form.php?paper_type=E