Medetkomis kvepiantis gimtadienis

Asmeninio albumo nuotr.
Aktyviausios „Fantazijų skrynios“ narės iš kairės: Sandra Beliakienė, pirmininkė Banga Joneliūkštienė, Jolanta Navickienė, Jurgita Čeponienė, Diana Griciūnienė.
Netoli Kirkilų apžvalgos bokšto yra sodyba, kurioje jau nebe pirmi metai akį traukia nemažas laukas medetkų. Prieš keletą metų viename rankdarbių užsiėmime mus suvedė likimas su viena iš šios sodybos šeimininkių, nuostabiąja Rima. Jau antri metai ji maloniai kviečia Biržų rankdarbių asociacijos „Fantazijų skrynia“ nares į svečius. Kaip sakė Albertas Einštinas – „Yra tik du būdai gyventi. Vienas – galvoti, kad stebuklų nebūna. Kitas – galvoti, jog viskas yra stebuklas.“ Tiesiog stebuklas, kad medetkų žydėjimas sutampa su asociacijos gimtadieniu.

Tad tik gavusios skambutį, kad jau medetkos žydi, ilgai nesvarstydamos ir žvilgtelėjusios į orų prognozę, pasiėmusios gerą nuotaiką, lekiame su vėjeliu. Iš praeitų metų jau turime patirties, kad jei nėra saulės, jų žiedeliai užsiveria.

Su asociacijos pirmininke Banga sugalvojome staigmeną. Sukvietėme moteris, kurioms nesakėme, kad švęsime gimtadienį. Saulėtą ir maloniai šiltą trečiadienio vakarą sugužėjome pas Rimą į svečius. Ji labai džiaugėsi svečių gausa ir tuo, kad visos jautėsi atsipalaidavusios. Šiek tiek papasakojo apie medetkų naudą, panaudojimą ir produkcijos gaminimo būdus, pristatė produkciją. O tada laisvas laikas – medetkų skynimas puokštėms ir arbatai, piknikas, moteriški pasiplepėjimai, fotosesijos.

Nuo gausybės beprotiškai gražių nuotraukų net strigo telefonai. Džiaugiamės moterų draugiškumu, šiltu bendravimu ir beribiu išradingumu. Nustebino paprastos ir originalios Dianos vaišės: didelė molinė puodynė šviežių virtų bulvių, trintas sviestas su česnaku, prieskoninėmis žolelėmis ir kefyras. Juokėmės, kai staiga pasigirdo kažkieno balsas: „... palaukit moterys nesuvalgykit visų bulbų, aš turiu silkės...“

Labai smagu, kad dalyvavo asociacijos „Fantazijų skrynia“ buvusios, esamos, būsimos narės ir tiesiog moterys, palaikančios mus ir dalyvavusios mūsų renginiuose, parodose, ekskursijose, vienoje ar kitoje pamokoje. Taip bejuokaujant net nepastebėjome, kur dingo laikas, ir pradėjo temti. Grįždamos į namus aplankėme narę Onutę. Susipažinome su jos draugu arkliuku Gugiu. Geriausia Gugio draugė buvo ta, pas kurią tuo metu rankose buvo jo gardėsis – batonas. Pabaigai mėgavomės poguliu Onutės sukrautame šviežio šieno žaiginyje, smagiai prisiminėme vaikystę.

Grįždamos namo ir jau grįžusios dalinomės maloniais įspūdžiais ir nuotraukomis. Juk ne veltui yra sakoma: žmogus turtingas ne daiktais ir pinigais, o bendryste ir patirtais įspūdžiais, gyvas nuostabiais prisiminimais, o jų tikrai liks šiltų ir nepakartojamų. Pabendravome, pajuokavome, atsipalaidavome, pasidalijome prisiminimais ir planais ateičiai, tiesiog atgaiva akiai, nosiai ir sielai... Taigi „Fantazijų skrynios“ aštuonerių metukų gimtadienis užskaitytas su kaupu. Dėkojame visoms dalyvavusioms ir prisidėjusioms organizuojant šį smagų pasibuvimą.