Medeikiai šventė 410-ąjį gimtadienį

Ž. Maniko nuotr.
Kaimo žmonės netenka felčerinių punktų, mokyklų, tačiau niekas iš jų neatims galimybės linksmintis, ypač kai scenoje - tik per televizijos ekranus matyti atlikėjai - žvaigždės.
Nei lietumi verkęs dangus, nei žvarbokas vėjas praėjusį šeštadienį medeikiečiams ir miestelio svečiams nesutrukdė švęsti Medeikių 410-ojo jubiliejaus. Rašytiniuose šaltiniuose ši vietovė pirmą kartą minima 1611 m, o 2021 m. rugsėjo 4 d. į miestelio istoriją greičiausiai taip pat bus įrašyta – šventę aplankė Medeikiams rekordinis žiūrovų, svečių, dalyvių skaičius. Jų sulaukta daugiau nei tūkstantis.

Dar kelios dienos prieš šventę Medeikiai ėmė puoštis, o jau šeštadienį pasitiko visus spalvotais kaspinais nudabinti medžiai. Renginio pradžioje visus sveikino Medeikių bendruomenės pirmininkė Vida Vigelienė, savo sveikinimo raštą įteikė ir didikai Radvilos, be kurių Biržų krašto nė nebūtų buvę, o Rugilė Šarkanaitė, Biržų kultūros centro Medeikių skyriaus meno vadovė, visiems priminė Medeikių istoriją. Žiūrovus linksmino Nemunėlio Radviliškio humoristinis duetas, o jau po to – muzika, dainos, šokiai iki vėlumos, iki fejerverkų paleidimo. Grupė „Tabasco“, atlikėjai Nomeda, Aušrinė, Romas Dambrauskas, Radži ir Vera Serdiučka – įvairiems muzikiniams skoniams, norams, pageidavimams...

Mažos bendruomenės neapsieina be didelių širdžių žmonių – pirmiausia tai idėjos sumanytojai, šventės organizatoriai, rėmėjai, bičiuliai ir draugai. Renginiui praūžus, V. Vigelienė kalbėjo, kad šią šventę Medeikiai turi įrašyti į savo istoriją. „Tai nepakartojama – ir žmonių gausa, ir visa šventine nuotaika, atmosfera. Dėkojame kilnios širdies žmonėms – tiems, kurie rėmė ir visaip padėjo. Be šių žmonių mes šventę būtume surengę, bet tikrai ne tokią įspūdingą“, – kalbėjo bendruomenės pirmininkė.