Medalis už tarnystę Lietuvai

Asmeninio archyvo nuotr.
LPKTS Biržų filialo pirmininkei Danguolei Žiūkienei įteiktas Gabrielės Petkevičaitės-Bitės medalis „Tarnaukite Lietuvai“.
Birželio 25 dieną Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen nusipelniusiems Lietuvai žmonėms įteikė Gabrielės Petkevičaitės-Bitės medalius „Tarnaukite Lietuvai“.

Už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą šiuo medaliu buvo apdovanota ir Lietuvos politinių kalinių tremtinių sąjungos (LPKTS) Biržų filialo pirmininkė Danguolė Žiūkienė. Ceremonijoje dalyvavo Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas ir LPKTS Biržų filialo tarybos nariai.

„Esu dėkinga už aukštą į vertinimą, džiaugiuosi kartu su Biržų krašto žmonėmis, bendro likimo broliais ir sesėmis. Didžiuojuosi savo kraštu, jo didinga istorine praeitimi, esu laiminga, prisidėjusi prie jos išsaugojimo ir įamžinimo. Dėkoju visiems, kurie džiaugiasi kartu su manimi“,- dėkojo D. Žiūkienė.

Medalis skiriamas siekiant skatinti Lietuvos visuomenę ir užsienio lietuvių bendruomenę neatlygintinai dirbti valstybės labui, įgyvendinti pozityvias idėjas, brandinančias visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą. Apdovanojimai įteikti 16 laureatų.