V. Leščinskienės nuotr.
Iniciatyvūs tėveliai siekia, kad pietų miego nenorintys darželinukai galėtų ilsėtis ne lovelėse, bet užsiimdami ramiomis veiklomis, tačiau ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovai aiškina, kad nėra kam užsiimti su nemiegančiais vaikais.
Šimtai tėvų iš visos Lietuvos susivienijo ir siekia, kad ikimokyklinio ugdymo įstaigose pietų miegas jų atžaloms nebūtų privalomas. Vieni Biržų rajono darželiai tam jau pasiruošę, kiti žada aiškintis poreikį.

Susidurtų su specialistų trūkumu

Biržų lopšelio-darželio „Genys“ direktorė Laimutė Špokienė pastebi, kad šiuo metu diskusijos dėl to, ar privalomas darželinukams pietų miegas, ar ne – labai „ant bangos“.

„Higienos normose nurodoma, kad turi būti sudarytos sąlygos vaikui pailsėti. Niekur neparašyta, kad pietų miegas privalomas, todėl ir mes tai „lanksčiai“ vertiname. Dauguma vaikų tikrai miega, bet pasitaiko vienas kitas „krebždukas“, kuriam nesinori miegoti. Todėl auklėtojos tikrai neliepia prievarta tam vaikui gulėti, ar, tuo labiau, tėveliams jį namo pasiimti – leidžia iš lovelės išlipti ir tyliai pabūti, kad kitų vaikų neprižadintų, knygelę kokią pavartyti. Jeigu auklėtoja vaiką verčia išgulėti visą pietų miego metą, tai taip neturi būti, tėvai privalo apie tai informuoti mus. Jeigu atsirastų daugiau vaikų, kurie nenorėtų pietų miego, būtų sudėtinga. Kad nemiegantieji netrukdytų miegančių rimties, tektų su vaikų grupele pereiti į kitą kambarį. Auklėtojos vienos nepersiplėštų, tad susidurtume su specialistų trūkumu“,- kalbėjo L. Špokienė.

Jos žodžiais, pokyčiai ugdymo įstaigose reikalingi, nes keičiasi laikai ir vaikai kitokie – aktyvesni, judresni.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/