Liko pinigų nuo pašalpų – nupirko automobilių

BŽ nuotr.
Socialinės paramos skyriaus vedėjas Kęstutis Knizikevičius teigė, kad nepanaudotų socialinei paramai lėšų paskirstymas buvo atliekamas laikantis įstatymo.
Iš lėšų, skirtų socialinei paramai ir kompensacijoms mokėti, 808 tūkst. eurų buvo nepanaudoti. Buvo numatyta 190 tūkst. eurų iš jų skirti naujiems automobiliams. Šie jau netrukus turėtų atriedėti į Biržus.

Senieji – su pusės milijono kilometrų stažu

K. Knizikevičiaus duomenimis, sutartis jau pasirašyta ir pirkimai yra įvykę, tad naujutėlaičiai automobiliai netrukus turėtų palengvinti darbą socialinėje srityje dirbantiems žmonėms. Pasak skyriaus vedėjo, buvo skirta 80 tūkst. eurų Biržų socialinių paslaugų centrui. Už juos bus įsigyti du devynviečiai mikroautobusiukai, pritaikyti neįgaliesiems. K. Knizikevičius teigė, kad jie buvo būtini, nes senieji automobiliai jau pravažiavę virš pusę mln. kilometrų ir nuolat juos tvarkyti jau nebeapsimoka. Naują autobusiuką turės Legailių globos namai, jam skirta apie 40 tūkst. eurų. Du nauji automobiliai – vienas devynvietis, kitas lengvasis, kuriems skirta apie 70 tūkst. eurų, priklausys ir „Vaiko užuovėjai“, o įstaigą uždarius, automobiliai atiteks bendruomeninių vaikų namams.

Lėšas skirstė pagal įstatymą

Pinigai skirstomi remiantis „Piniginės socialinės paramos teikimo vykdymo ir finansavimo“ įstatymu, kuriame yra išdėstyta 11 punktų, nurodančių, kam lėšos gali būti skiriamos. Pagal įstatymą lėšos gali būti panaudojamos: socialinių paslaugų priemonėms finansuoti, soc. paslaugų srities darbuotojų darbo sąlygoms gerinti, savivaldybės ir socialinio būsto fondo plėtrai, neįgaliųjų socialinei integracijai, užimtumo didinimo programoms įgyvendinti ir kt.