Ligoninėje pradėjo veikti Vaikų ligų dienos skyrius

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Pasak ligoninės direktoriaus Petro Bimbos, nauja medicinos paslaugų teikimo vaikams tvarka kol kas nesukelia problemų - tėvai į ligoninę atžalas atveža rytais, o vakarais pasiima.
Anksčiau, susirgus vaikui, kai reikėdavo specialaus gydymo, mažieji pacientai buvo guldomi gydyti į Biržų ligoninės vaikų ligų skyrių. Tačiau nuo šiol vaikams ligoninėje teikiamos tik dienos stacionaro paslaugos.

Gydymas – dienomis

Nuo lapkričio Biržų ligoninėje pradėjo veikti vaikų dienos stacionaras. Tai reiškia, kad mažieji pacientai vakarais ir nakties metu į buvusį vaikų ligų skyrių, kaip būdavo anksčiau, jau neguldomi. Vaikai atvyksta darbo dienomis, iš ryto ar po pietų, o vakare jie išleidžiami į namus. Kad pacientai būtų guldomi dienos stacionaro skyriuje, turi pateikti šeimos gydytojo arba pediatro siuntimą bei gydymui skirtus vaistus.

“Vaikai guldomi į skyrių dienos metu, jie čia gauna gydymą, o vakare, po darbo, tėveliai pasiima juos į namus ir, jei reikia, kitą dieną vėl atveža“,- „Biržiečių žodžiui“ sakė ligoninės direktorius Petras Bimba. Jeigu paciento būklė blogėja, jis yra pervežamas į kitas gydymo įstaigas, kuriose veikia vaikų ligų stacionarai.

Problemų nebus?

Prieš skyriaus uždarymą biržiečiai, ypač mažųjų tėveliai, nerimavo, kad, nelikus stacionaro, jų atžaloms nebus užtikrinamos medicininės paslaugos. Tačiau, P. Bimbos teigimu, kol kas viskas vyksta sklandžiai.

“Viskas tvarkoje, problemų nėra. Šiuo metu turime kelis lengviau sergančius pacientus, kurie gydomi dienos skyriuje. Jeigu paciento sveikata blogesnė, jis gydomas kitų miestų ligoninėse“,- sakė įstaigos vadovas.

Paslaugas užtikrina ir vakare

P. Bimba užtikrino, kad jeigu medicininės pagalbos vaikui prireikia vakarais ar naktį, paslaugos jiems yra užtikrinamos.

“Jeigu vaikui nustatoma patologija, jį priėmimo skyriuje iš pradžių apžiūri budintis gydytojas ir įvertina būklę. Jeigu reikia, kviečiamas pediatras, kuris budi namuose. Tada sprendžiama, ką reikia daryti, ar paskirti gydymą dienos stacionare, ar, esant sunkesnei būklei, pervežti į Panevėžio ligoninę. Be pagalbos vaikai nelieka, visi būna sužiūrėti, jų būklė įvertinta ir rastas sprendimas“,- kalbėjo P. Bimba.

Pasak jo, dažniausios ligos, dėl kurių mažiesiems pacientams reikalingas stacionarinis gydymas, yra kvėpavimo takų infekcijos, kosulys, bronchitas.